Havířovské nízkoprahové denní centrum pro lidi bez přístřeší má nový kabát

(Aktualizováno před )

Budova Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší na Hřbitovní ulici v Havířově-Šumbarku prošla kompletní rekonstrukcí. Sociální služby města Havířova (SSMH) mohly budovu zrenovovat díky evropské dotaci a bezúročné půjčce města. Nově zprovozněné zázemí služby si v úterý (31.7.) prohlédla primátorka města Jana Feberová a její náměstkyně pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

“Havířov stejně jako jiná města se musí vypořádat s problémem bezdomovectví. Lidé, kteří se nachází v podobné situaci, mají také velmi často problém s alkoholem. Díky této službě mají zázemí, kde mohou zpět získat sociální i hygienické návyky, pomohou jim zde s odvykáním a s návratem do běžného života,” vysvětluje primátorka města Jana Feberová.

Budova Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší byla ve špatném technickém stavu. “Samotný provoz služby už byl s ohledem na energetickou náročnost velmi nákladný. V době mrazů v zimním období, kdy je služba lidmi bez domova nejvíce vyhledávána, dosahovala teplota uvnitř domu maximálně šestnácti stupňů. Také hygienické zázemí bylo ve špatném technickém stavu a elektrické rozvody nedostačující,” popsal stav budovy před rekonstrukcí Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova.

Centrum pro lidi bez domova má nyní nová okna, zateplené obvodové zdi a opravenou střechu. V budově byly vyměněny veškeré rozvody vody, elektřiny a topení a klienti získali nové sociální zázemí i kuchyň. Rekonstrukci zahájily SSMH v loňském roce na podzim, během zimy byla pozastavena a dokončena byla na jaře letošního roku. Jelikož má nízkoprahové denní centrum téměř celoročně zaplněnou kapacitu, služba dočasně fungovala v sousedním Centru drogové pomoci.

Rekonstrukci za téměř 3 300 000 korun SSMH financovaly z dotace z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz