Hasiči v Olomouckém kraji získali novou hasičskou techniku

(Aktualizováno před )

V úterý 19. června 2018 se od 13,00 hodin uskutečnilo na Krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje slavnostní předání hasičské techniky. Tři cisterny byly předány jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí Bělá pod Pradědem, Bernartice a Opatovice, jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Radslavice obdržela technický kontejner ropný. Součástí akce bylo i poděkování dvěma hasičům za vzornou reprezentaci sboru v soutěžích TFA.

Slavnostní akce se zúčastnil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, krajský ředitel HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Karel Kolářík, starostové zmíněných obcí a zástupci jimi zřízených dobrovolných jednotek.

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje pokračuje v letošním roce v tradici převádění starších, ale plně funkčních cisteren jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí. První předání tří cisteren se odehrálo v únoru, nyní byly obcím převedeny další tři cisterny a technický kontejner ropný, které doposud sloužili Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje. Novými cisternami proto z Krajského ředitelství HZS Olomouckého kraje odjeli dobrovolní hasiči z obcí Bernartice, Bělá pod Pradědem (Jesenicko) a Opatovice (Přerovsko). Technický kontejner doplní výbavu jednotky dobrovolných hasičů z obce Radslavice.

Tyto čtyři obce byly vybrány Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje na základě jejich žádosti a předem stanovených kritérií výběru. V těch rozhodovaly priority ve vztahu k území, zásahovému obvodu, vzdálenosti nejbližší stanice profesionálních hasičů, stáří současně užívané techniky a další.

Ve výše zmíněných obcích “nové” cisterny nahradí stávající zastaralá výjezdová vozidla. V Bělé pod Pradědem aktuálně hasiči vlastní cisternu starou 37 let, v Bernarticích mají hasiči cisternu starou 33 let a hasiči z Opatovic mají aktuálně ve vozovém parku cisternu dvaatřicetiletou. Technický kontejner ropný doplní technickou výbavu jednotky sboru dobrovolných hasičů Radslavice.

Součástí akce bylo i poděkování dvěma profesionálním hasičům, Michalu Přecechtělovi a Martinu Plškovi, za jejich vzornou reprezentaci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v disciplínách TFA. Oba jsou součástí reprezentace HZS ČR v disciplínách TFA, oba se dlouhodobě drží na špici závodníků nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí.

Převzato ODTUD

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz