Hamáček trvá na svém ministrovi. Babiš s tím má problém

(Aktualizováno před )

Včerejší výsledky stranického referenda ČSSD sice rozhodly, že sociální demokracie je rozhodnuta jít do vládní koalice s hnutím ANO, to však neznamená, že nyní půjde už všechno hladce. Problém může ještě nastat u jednotlivých ministrů.

Poté co před pár týdny oznámilo ČSSD, že do funkce ministra zahraničí případně nominuje Miroslava Pocheho, se okamžitě ozval prezident Miloš Zeman, který dal najevo, že s tímto jménem naprosto nesouhlasí. Zemanovi vadí Poche kvůli jeho názorům na migrační kvóty. Podle předsedy ČSSD Hamáčka však Poche souhlasil s migračními kvótami ještě v období, kdy v české politice nabyl jasný názor na situaci s migranty. Poté však už Poche, jako europoslanec, se držel oficiální linie české politiky, která kvóty odmítala.

Přesto nyní i premiér Andrej Babiš dal najevo, že si neumí představit, že by v jeho vládě byl Miroslav Poche. Také dává najevo, že se mu nelíbí postoje člena ČSSD k migračním kvótám. Babiš zmínil, že Poche vadí i komunistům a právě prezidentovi Zemanovi. Komunisté mají tolerovat vládní koalici ANO, ČSSD…

Hamáček však nadále trvá na tom, aby se ministrem zahraničí stal Miroslav Poche. Podle předsedy ČSSD by bylo ideální, kdyby se Poche se Zemanem sešel.

Právě dnes se koná schůzka Babiše s Hamáčkem, kde by měli projednávat i jednotlivá jména na posty všech ministerstev.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz