Futsalové týmy vstupují do přípravy. Démoni už bez Bejdy

(Aktualizováno před )

První den v srpnu zahájí přípravu na novou sezonu českolipští Démoni, kteří hrají nejvyšší futsalovou ligu. Až do ní pak 6. září vstoupí, pravděpodobně už s nimi na palubovku nevyběhne žijící legenda klubu Stanislav Bejda. Z pracovních důvodu bude muset hodně omezit futsalovou kariéru.

“Byl to právě on, kdo nás učil a dával své zkušenosti a rady. Za to mu patří velký dík,” uvádějí Démoni na sociální síti ohledně Standy Bejdy.

Démoni začnou přípravu opravdu zostra. Ještě tento víkend pojedou na turnaj do Hodonína. Kromě českolipského týmu se ho zúčastní Gardenline Litoměřice, Rehab Klinik Baraberi Bratislava, Wild Boys Bratislava, ŠK Makroteam Žilina, Vienna Walzer a samozřejmě domácí FC Tango Hodonín.

Když nepočítáme Bejdu, k dalším změnám v kádru by dojít nemělo. Hostování Matouše Kubelky se mění na přestup. Zůstat by měla i další opora týmu Viktor Žampa.

V tuto chvíli ještě mají Démoni naplánované dva přátelské zápasy a to 27. 8. se od 20 hodin střetnou se Spartou Praha a o dva dny později opět ve dvacet hodin s Rapidem Ústí nad Labem.

Zajímavosti z jiných prvoligových futsalových klubů

FK ERA-PACK Chrudim – Čtrnáctinásobného mistra opustil kapitán Lukáš Rešetár, který odešel do klubu Interobal Plzeň. “Rešetár je skvělý hráč a dlouholetý lídr Chrudimi, ale je pryč a my se s tím musíme poprat. Jako trenér musím vymyslet, jak tuto ztrátu nahradit. Máme dost času se jeho absenci přizpůsobit a myslím, že to v klidu zvládneme,“ říká brazilský trenér Chrudimi Felipe Conde. Z klubu odešel i Ukrajinec Sorokin, jinak by kádr měl zůstat pohromadě, včetně reprezentantů bratrů Marešových či Brazilce Évertona, takže chrudimský tým bude opět hlavním aspirantem na titul.

Interobal Plzeň – kromě zmiňovaného Rešetára ještě přicházejí do týmu Michal Kovács a Václav Sklenář. “Na Plzni mě upoutal ten pokrok za poslední roky, futsal se tady dělá s takovým nadšením, s jakým se to dělalo v Chrudimi, když jsem tam přicházel,” podotýká Lukáš Rešetár.

Sparta Praha – třetí tým z loňské sezony se posílil o chorvatského reprezentanta Kristijana Grbeše. Doplní tak svého krajana Tihomira Novaka, se kterým se pražský klub dohodl už v polovině července. Naopak se Sparta už musí obejít bez Michala Beleje, který odchází do Německa.

Gardeline Litoměřice – v posilování nezaostává ani litoměřický tým, který se dohodl na příchodu Portugalce Bernarda. Tým posílí i talent českého futsalu Dalibor Slepčík.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz