Futsalisté Plzně přivezli z České Lípy výhru

Interobal Plzeň vyhrál v posledním kole VARTA futsal ligy na půdě České Lípy a a po 22. kole skončil na druhém místě, což je jeden z historických úspěchů klubu. Tomáš Vnuk, i díky jednomu gólu a třem asistencím z tohoto zápasu, vyhrál tabulku produktivity ligy.

V prvním poločase sledovali diváci v České Lípě velmi bojovné utkání, ve kterém bylo k vidění mnoho faulů. Sudí nařídili penaltu, po šestém faulu i desetimetrový kop, obě ve prospěch hostů. Penaltu z první minuty ale neproměnil Tomáš Vnuk, z desestimetrového kopu se ale radoval Michal Štrajt. A protože se v šesté minutě prosadil domácí Rott, do kabin se šlo za nerozhodného výsledku 1:1.

Plzeň rozhodla zápas na začátku druhé půle, když se v rozmezí 21. a 31. prosadili postupně dvakrát Sláma, Künstner, Štverák, Mižár a Rozboud. Z nerozhodné stavu byl rázem během deseti minut výsledek 1:7! Lípa alespoň korigovala výsledek brankou Kubelky ze 38. minuty, ale skóre utkání uzavřel až ve 40. minutě Tomáš Vnuk, který tak zpečetil své vítězství v tabulce produktivity soutěže.

Vzhledem k ostatním výsledkům se tak Plzeň může těšit na čtvrtfinálového soupeře z Teplic.