Futsalisté Chrudimi odstartovali přípravu na následující sezonu

Čtrnáct mistrovských titulů na kontě chrudimský ERA-PACK neuspokojilo. Historicky nejúspěšnější český futsalový tým se o posledním červencovém pondělí sešel v chrudimské sportovní hale k letní přípravě na následující sezonu. S tradiční kostrou, ale bez kapitána Lukáše Rešetára, který během přestupového období odešel do Interobalu Plzeň.

V pondělí 30.7. dopoledne chrudimská sportovní hala ožila po více než tříměsíční pauze futsalem. Na palubovce se sešla osa loňského mistrovského týmu. Nechyběli zkušení bratři Marešovi, čeští reprezentanti i další opory. Ze zahraničních hráčů byli na první tréninku přítomni pouze slovenský Martin Doša a Brazilec Éverton, ostatní dorazí v průběhu prvního týdne. Rozhodně je nečeká žádný med. „Příprava bude náročná, ale je to potřeba. Jako vždy máme vysoké cíle a musíme být připraveni,“ popisuje trenér Felipe Conde.

„Drtivá většina týmů zůstala pohromadě a hráči už ví, jak to chodí a co je čeká. Sezona bude těžká, noví hráči se následně budou muset adaptovat,“ dodává brazilský kouč. Jména konkrétních posil zatím chrudimský tým nepředstavil, jedinou změnou je tak odchod Ukrajince Sorokina a kapitána Chrudimi i českého národního týmu Lukáše Rešetára. „Naše síla je v kolektiku. Rešetár je skvělý hráč a dlouholetý lídr Chrudimi, ale je pryč a my se s tím musíme poprat. Jako trenér musím vymyslet, jak tuto ztrátu nahradit. Máme dost času se jeho absenci přizpůsobit a myslím, že to v klidu zvládneme,“ uklidňuje Conde.

Sestava Chrudimi na prvním tréninku: Žďánský, Hlouš – Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd, M. Mareš, R. Mareš, Doša, Éverton. Trenér: Felipe Conde.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient