Fuksa splnil svůj cíl, získal sedm titulů

(Aktualizováno před )

Mistrovství republiky v rychlostní kanoistice by se klidně mohlo přejmenovat na “Mistrovství Fuksy v rychlostní kanoistice”. Ať nastoupil Martin Fuksa v Račicích do jakéhokoliv závodu, jasně vyhrál.

Tento pětadvacetiletý reprezentant získal tři individuální zlata, tři v deblkanoi a navíc jednu ve čtyřkánoi. Tituly v deblkanoi ho musely o to více těšit, že je získal se svým mladším bratrem Petrem. „Cíl sedmi zlatých je splněn a to je to nejdůležitější. Jsem teď hodně unavený, protože závodů bylo opravdu hodně, a všechno ze mě spadlo. Ze začátku jsem si myslel, že by to mohlo být jednoduché, ale i když se to nezdá, je to fakt fyzicky dost náročné. Díky Péťovi, že mi pomohl ke čtyřem titulům,“ řekl Martin Fuksa v tiskové zprávě.

Svými sedmi tituly vyrovnal stejný počin kajakáře Jana Štěrby, kterému se povedl stejný kousek v roce 2010.

Mistrovství republiky se samozřejmě neneslo jenom v duchu Martina Fuksy, ale bylo též důležité pro doplnění nominace na srpnové mistrovství světa v portugalském Montemoru. Jistotu mají po víkendu i Dan Drahokoupil, Sofie Kinclová a Filip Šváb.

Martin Fuksa se v Portugalsku představí v individuálních závodech na 500 a 1000 m. Navíc bude bojovat o úspěch s bratrem Petrem v C2 na 500 metrů. Z dřívějších světových šampionátů má už Fuksa ve své sbírce dvě zlata z pětistovky (2015 a 2017) a další čtyři stříbra. Zatím ale marně čeká na medaili z olympijských her. V roce 2016 byl v Rio de Janeiru na trati 1000m pátý a na dvoustovce až devátý.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz