Francouzské stážistky pomáhaly v plzeňském Dětském centru

(Aktualizováno před )

Tři červnové týdny pomáhaly v Dětském centru Na Chmelnicích studentky ošetřovatelství z Francie. Do Plzně přijely díky dlouhodobé spolupráci s Mikulášským gymnáziem v rámci výměnného pobytu studentů z obou zemí.

Studenti již několik let navštěvují Dětské centrum Plzeň a vykonávají v něm odbornou praxi. V mateřské zemi studují školu se zaměřením na ošetřovatelství a v budoucnu budou pečovat o děti či seniory. Jedná se o Lyceum Svatého Josefa ( Lyceé Rural Saint-Joseph) ve městě Chateaubriant.

„I letos pomáhaly tři týdny v našem dětském centru dvě studentky, Manon a Mathilde . Zapojily se do výchovné činnosti s dětmi ve věku kolem jednoho roku. Pravidelně se zúčastnily muzikoterapie, vyzkoušely si hrát na různé hudební nástroje, poslechly si české dětské písničky, zapojily se do dětských hříček i tanečků a dokonce dětem zpívaly francouzské písničky,“ přiblížila Jana Tytlová, ředitelka centra. Dívky se také účastnily canisterapie, seznamovaly děti s psy z Pomocných tlapek a pomohly připravit oslavu na Mezinárodní den dětí, zapojily se i do dalších činností.

„Studentky měly velký zájem o práci s dětmi, byly zodpovědné, vstřícné a dle jejich slov se jim v našem zařízení velmi líbilo. Průběh odborné praxe jsme pozitivně zhodnotili na závěr stáže při společném setkání za přítomnosti zástupců obou partnerských škol a dohodli se ve spolupráci pokračovat,“ doplnila Jana Tytlová.

Dětské centrum Plzeň je příspěvkovou organizací města, jde o nestátní zdravotnické zařízení. Pečuje o děti zdravotně a sociálně znevýhodněné. Posláním organizace je odborná pomoc dětem a podílení se na zajištění vhodného rodinného prostředí.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz