Fotbalisté Baníku v přípravě poprvé prohráli

(Aktualizováno před )

První porážku na cestě letní přípravou zaznamenal Baník v sobotu v Prostějově. Na půdě druholigového nováčka prohráli Ostravané 1:2. Jediný gól Baníku vstřelil ve druhém poločase Jiří Fleišman.

Domácí dokázali v prvním poločase využívat chyby, které Baník udělal, ale také se prosadit vlastní šikovností. Po velmi hezké akci se do ostravské šestnáctky z levé strany protáhl prostějovský Koudelka a přesnou ranou k tyči otevřel skóre. A byl to znovu světový šampion v malém fotbale, kdo posunul domácí dokonce do dvoubrankového vedení. Znovu tomu předcházela chyba v baníkovském provedení a také v tomto případě vystřelil Koudelka tak, že Viktor Budinský neměl šanci zasáhnout. Gólman Baníku pak ale velmi dobře zakročil proti Biolkově šanci.

Možnost snížit na 2:1 mezitím ve 39. minutě promarnil Pedrinho. Hlavičkoval zblízka, ale ne příliš důrazně. A brzy po přestávce hlavičkoval nebezpečně Milan Baroš. Domácí brankář Bréda svůj tým podržel.

Ve druhém poločase si Baník vypracoval územní převahu. A po hodině hry snížil díky Jiřímu Fleišmanovi a jeho dobře provedenému přímému kopu. Stejný hráč se před koncem utkání pokoušel proměnit ještě jeden přímý kop, tentokrát však proti jeho střele zakročil gólman Bréda. A tak Baník poprvé v letním přípravném období prohrál.

OHLASY TRENÉRŮ

BOHUMIL PÁNÍK: „Prohráli jsme s ostudou. Základní sestava, která do utkání vešla, byla lehkovážná, nefotbalová, a když už to bylo 2:0, byla taky vyplašená. Nebyla schopná se nějakým způsobem vzepřít. Takže se ukazuje, že někteří hráči, kteří tam přijdou a dostanou příleřitost, pak nejsou tomu zkušenému kádru schopni konkurovat.”

1. SK PROSTĚJOV – FC BANÍK OSTRAVA 2:1 (2:0)

Branky: 4. a 19. Koudelka – 60. Fleišman. Rozhodčí: Machálek.
FC Baník Ostrava: Budinský – Mešaninov (60. Pazdera), Pokorný (60. Procházka), Stronati (46. Šindelář), Granečný (46. Fleišman) – Fillo, Hrubý, Kaloč (60. Diop), Bolf (46. de Azevedo) – Pedrinho (46. J. Šašinka), Baroš.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz