Filip Zadina potvrdil roli hokejového talentu

(Aktualizováno před )

Jako šestého v pořadí draftu NHL si Detroit Red Wings vybral českého útočníka Filipa Zadinu. Po delší době se český hokejista dostal takto vysoko. Naposledy se tak stalo před třemi lety, kdy si rovněž jako šestku vybralo útočníka Pavla Zachu New Jersey.

Původně se spekulovalo, že by mohl být Zadina vybrán už jako třetí v pořadí, ale i tak jeho výběr ze šestého místa je pro český hokej velký úspěch. “Jsem rád, že jsem v Detroitu. Je to skvělý klub a doufám, že mi bude vyhovovat,” řekl Zadina.
Zadina působil v minulé sezoně v Halifaxu v juniorské QMJHL, kde odehrál 57 zápasů a připsal si 82 bodů za 44 gólů a 38 nahrávek. Rok předtím si vyzkoušel extraligu v Pardubicích. Na přelomu tohoto roku patřil mezi tahouny naší dvacítky na mistrovství světa. Jen těsně se letos v květnu nedostal do nominace, “dospělého” výběru na světový šampionát.

Jako 16. v pořádí si v draftu vybralo Colorado Avalanche dalšího českého útočníku Martina Kauta. Shodou okolností je také jako Zadina z Pardubic. „Hned jsem oběma našim klukům gratuloval, je to obrovský úspěch pro celý český hokej, že máme dva hráče, kteří prošli výchovou jedné organizace, v prvním kole draftu do NHL. Přeji jim, aby se jim podařily vyjednat co nejlepší podmínky smlouvy, aby se jim povedl kemp a aby šířili slávu našeho hokeje i v nejkvalitnější lize světa. Všichni v klubu jsme na ně hrdí a máme obrovskou radost,“ řekl předseda představenstva a generální manažer HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.
V draftu se objevili další naši mladí hokejisté, ale vstupovali do něj z nižších pozic. Útočníka Jana Jeníka si vybrala na 65. místě Arizona, za New York Islanders by mohl chytat brankář Jakub Škarka (72. pozice). Jakuba Lauka z Chomutova si vybral na 77. místě Boston a práva na gólmana Lukáše Dostála z Brna získal na 85. místě Anaheim.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz