Filip Kopřiva z FK Pardubice hodnotí podzim pozitivně

(Aktualizováno před )

V posledním podzimním utkání proti Jihlavě nastoupil po více než půl roce v základní sestavě A-týmu v mistrovském utkání stoper Filip Kopřiva. Bojovník, velký oblíbenec našich příznivců, odehrál na náročném terénu celých 90 minut.

Proti Jihlavě jsi v posledním podzimním utkání nastoupil po delší době v základu áčka. Jaký to byl pocit?
Měl jsem radost, že jsem dostal důvěru. Tahle půlsezóna pro mě byla zahřívací, abych se dostal do tempa, v B-týmu jsem odehrál všechny zápasy, takže vytíženost jsem měl. Že proti Jihlavě nastoupím, jsem věděl dopředu, od zápasu s Hradcem a měl jsem dva týdny na to, se na to připravit. Snad jsem to zvládnul, hrál jsem na jistotu, ale pochopitelně lituji červené karty, kterou jsem v utkání viděl.

Jak se ti to „povedlo“, nastřádat dvě žluté karty?
Dostal jsem první žlutou hodně brzy, trochu zbytečně, jen jsem po soupeři trochu sáhl rukou. Byl to první faul, mohl mi to rozhodčí odpustit. Při té druhé to soupeř trochu přihrál, ale udělal to šikovně…

Ve stoperském tandemu jsi nastoupil s Jakubem Klímou. Souhra fungovala podle tebe dobře?
Hráli jsme spolu o týden dřív v béčku proti Turnovu, nastoupili vedle sebe a udrželi jsme nulu. Kuba je jiný hráč, než já. Je rychlejší, takže já jsem to sbíral vzadu, on hlídal náběhy. Nedostali jsme gól, takže defenzivní činnost byla asi dobrá.

Hrál jsi skoro celých 90 minut, v jakém stavu je tvé koleno? Ten terén nebyl nejlepší…
Před zápasem jsem se cítil dobře, ale postupem času to koleno bylo znát, není to pořád na 100%.

V lednu naskakuješ do přípravy s A-týmem?
Ještě nevím, jestli půjdu do přípravy. Je to otevřené, budeme o tom s trenéry mluvit. Pro náročnou zimní přípravu je důležité být zdravotně zcela v pořádku. Je to pro mě náročné i psychicky, koleno občas bolí a člověk se musí hlídat.

Kdybys měl zhodnotit fotbalový podzim Filipa Kopřivy, jak by tvá slova zněla?
Hodnotím podzim pozitivně. Nečekal jsem, že odehraji tolik zápasů, v kolika jsem nakonec nastoupil. Na co to mám za sebou, je to paráda. Bylo těžké zvládnout tolik operací, jako jsem musel vydržet já. Velký dík za to patří panu Ivanu Svědíkovi a naší fyzioterapeutce Lence Konvalinové, kteří mě dávali dohromady. Jsem spokojený s tím, jak jsem to zvládnul a že jsem toho na podzim tolik odehrál.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz