Fenka snědla párek se špendlíky. Zvěrolékař jí musel operovat

(Aktualizováno před )

Českobudějovičtí policisté se od víkendu snaží dopadnout pachatele, který se pokusil ublížit místním psům. Na různé části tohoto krajského města někdo pohodil uzeniny napíchané špendlíky a sponkami. Některé tyto “pochutiny” se povedlo včas sebrat, avšak jedna fenka bígla za slupnutí jednoho takovéhoto párku málem zaplatila životem. Naštěstí díky zvládnuté operaci přežila.

„Českobudějovičtí policisté z městského obvodního oddělení vyšetřují případ pohozených návnad v parcích v krajském městě. Dosud neznámý pachatel či pachatelé na dvou místech pohodil uzeniny, kdy byly uvnitř napíchány špendlíky a kancelářské sponky,“ potvrdil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Jedna z návnad ležela v Plzeňské ulici, další se např. nacházely v parku Stromovka. „Připomínáme majitelům psů v Českých Budějovicích i jinde, aby dbali zvýšené opatrnosti při venčení svých psů a jiného zvířectva. Kdo by měl jakékoli poznatky k popisovaným případům, kontaktujte nás na obvodním oddělení České Budějovice–město, ulice 28. října 1, telefon 974 226 700 případně na lince tísňového volání 158,“ doplnil Bajcura.

Pokud se policistům podaří pachatele dopadnout, obviní ho z týrání zvířat, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz