FC Tempo Praha slavil 90. výročí založení

(Aktualizováno před )

Oceněny byly legendy klubu, po celé odpoledne děti nadšeně hrály fotbal a program zakončil velkolepý ohňostroj.

Za krásného počasí, v kulisách sportujících dětí, bavících se rodičů a tónů kapely Rošáda, oslavilo Tempo dlouho očekávané 90. výročí založení klubu. Program odstartoval už dopoledne posledními mistrovskými zápasy dorostenců – U19 porazila Vyšehrad 2:1 na pokutové kopy, U17 stejného soupeře rozstřílela 8:0, a parádně tak zakončila mistrovskou sezónu v divizi.

Mezitím se na umělé trávě rozběhlo “mistrovství světa”, ve kterém neuvěřitelných 6 hodin s drobnými přestávkami soupeřila v 16 týmech téměř stovka Tempáků z kategorií U7 až U15. Nešlo ani tak o skóre a vítězství, ale hlavně o přátelství mezi našimi hráči, spolupráci starších a mladších a radost ze hry. Té bylo opravdu hodně a všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za své nadšení, stejně jako rozhodčí z řad dorostenců.

Svůj turnaj, byť s účastí pouze čtyř týmů, měli i rodiče a přátelé klubu a týmy ročníků 2003, 2004, 2009 a Starou gardu je třeba za výkony na malé umělce rovněž pochválit. Kdo z rodičů sportovat nechtěl nebo nemohl, bavil se podél hřiště nebo sledoval zápas béčka, které porazilo tenisovým výsledkem 6:4 rezervu Braníka a zajistilo si na poslední chvíli postup do I.A třídy.

Po šestnácté hodině odstartoval společenský program, v rámci kterého Tempu přišel pogratulovat místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovařík nebo místopředseda Pražského fotbalového svazu Michal Fischer. Došlo i na společný přípitek a dort. Jedním z vrcholů dne bylo uvedení prvních pěti členů do Klubu legend FC Tempo Praha: Karel Hrdlic, Milan Žovinec, Karel Kounovský, Michal Juda a Pavel Tetliak.

Na závěr programu proběhla z Tempáckých plesů oblíbená tombola, jejíž výtěžek jde na podporu Vládi Mikuláše, který svoji fotbalovou kariéru začínal na Tempu a bojuje se zákeřnou nemocí ALS. Mezi cenami byly kromě našich upomínkových předmětů třeba podepsané dresy Tomáše Vaclíka z Basileje, Vladimíra Daridy z Herthy nebo poukaz na zájezd od hlavního partnera klubu, společnosti Fly United.

Podařenou tečkou za narozeninovým dnem byl šestiminutový ohňostroj, který za zvuků hymny Tempa rozzářil oblohu.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz