Favorité v českém poháru nezaváhali. Slovácko, Zlín i Opava postoupily do osmifinále

(Aktualizováno před )

Dnes se rozjelo 3. kolo českého fotbalového poháru. Na pořadu byly tři zápasy. Ve všech byly úspěšné prvoligové týmy – Slovácko, Zlín a Opava. Je však pravda, že především dva posledně jmenované kluby to neměly s postupem do osmifnále úplně jednoduché.

Benešov – 1. FC Slovácko 1:3 (1:1)

Benešovští fotbalisté trochu překvapivě ve druhé kole vyřadili lídra druhé ligy z Pardubic. A troufali i na klub o “level” výše, vždyť od 34. minuty nad Slováckem vedli. Favoritovi se však povedlo ještě do poločasu srovnat a ve druhé půli už Slovácko nenechalo nikoho na pochybách, kdo má lepší kádr.

Branky: 35. Engelmann – 42. Petržela, 52. Kalabiška, 74. vlastní Vosáhlo. Rozhodčí: Orel – Blažej, Myška.
Sestava Slovácka: Porcal – Reinberk, Hofmann, Krejčí, Vasiljev (37. Petržela) – Tischler (46. Havlík), Daníček – Sadílek, Hellebrand, Kalabiška – Zajíc (67. Šašinka). Trenér: Svědík.

Sokolov – SFC Opava 0:1 (0:0)

Opava nastoupila bez několika opor včetně špílmachra Zavadila a bylo to lehce znát. Nakonec ale Severomoravané ten kýžený postupový gól vstřelili.

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Dali jsme prostor hráčům z rezervy a Ščudla se nám za důvěru odvděčil krásným postupovým gólem. S výsledkem jsme spokojeni, stejně tak s postupem. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací, které se nám podařilo odvrátit, těší mě i nula vzadu. Ale byl to pohár, v Karviné nás čeká úplně jiný zápas.“

Branka: 56. Ščudla. Rozhodčí: Cihlář – Koval, Flimmel.
Sestava Opavy: Fendrich – Musila, Helebrand, Svozil, Hrabina (36. Řezníček) – Mondek (87. Darmovzal), Jursa, Souček, Ščudla (64. Manzia) – Šulc, Dedič. Trenér: Kopecký.

Varnsdorf – Fastav Zlín 1:2 (1:1)

O moc lehčí to neměli ani hráči Zlína. Ševci se sice v 17. minutě dostali do vedení, ale už za necelé dvě minuty bylo srovnáno. Postup si favorit zajistil až sedmnáct minut před koncem.

Josef Csaplár: “Cíl splněn. My jsme jeli do Varnsdorfu postoupit, což se nám povedlo. Určitě jsme si představovali trošku lepší hru. Na druhé straně musím říct, že diváci, kteří přišli, se mohli bavit fotbalem. Viděli zajímavé a dramatické utkání, možnosti, nadšený výkon domácího týmu. Nikdy se nevyjadřuji k výkonu soupeře, ale k vlastnímu týmu, který nebyl moc dobrý, spíš profesorský. Měli jsme dvě tři možnosti, vše vyvrcholilo gólem, po gólu to ale zase upadlo do stavu, který nebyl dobrý.

Branky: 19. Breda – 17. Fantiš, 73. Poznar. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Novák.

Sestava Zlína: Rakovan – Matejov, Buchta, Giorgadze (54. Azackij), Nečas – Hnaníček – Mašek, Jiráček – Železník, Wágner (52. Poznar), Fantiš. Trenér: Csaplár.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz