Evropský festival Route 66 ve Zlíně

(Aktualizováno před )

Město Zlín bude hostit II. evropský festival věnovaný legendární americké silnici Route 66. Uskuteční se od 10. do 12. srpna v prostorách Baťova institutu.

Evropské setkání fanoušků nejslavnější silnice světa přímo navazuje na mnohaletou tradici celoamerických festivalů Route 66, které se každoročně konají vždy v některém z měst na staré šestašedesátce. Jedná se o mimořádně oblíbené akce, kterých se účastní obrovské množství návštěvníků z celé Ameriky. „A právě proto, že světová popularita Route 66 neustále každým rokem roste, logickým vyústěním tohoto trendu se stala myšlenka uspořádat festival i v Evropě. Organizace byla svěřena nám, což je velká pocta a zároveň velký závazek,“ prohlásil Zdeněk Jurásek, prezident České asociaci Route66 a velký propagátor této „Matky cest.“ Dodal, že vstup na festival bude zdarma.

Program festivalu se ještě tvoří, už nyní je ale jisté, že nabídne řadu přednášek, besed, promítání filmů, přehlídku amerických veteránů nebo unikátních či speciálních amerických motorek. Hlavní hvězdou hudebního programu je slavná rocková skupina Ten Years After, jedna z hvězd legendárního festivalu Woodstock v roce 1969.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz