Ester Ledecká skončila brzy po operaci v první desítce. To je pro tuto sezonu velmi dobrý příslib

(Aktualizováno před )

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká vstoupila o víkendu do sezony. Zúčastnila se v americkém Lake Louise dvou sjezdů a jednoho Super-G.
Až nyní vyšlo najevo, že se Ledecká před 14 dny podrobila operaci zlomené kůstky na ruce. I to bylo pravděpodobně příčinou, že zajela v prvním sjezdu až 21. čas, protož podvědomě se necítila na to jet úplně naplno, navíc operace jí logicky vzala několik tréninkových dnů. Ve druhém závodě už to ale bylo lepší, skončila na desátém místě, což je její druhý nejlepší výsledek v kariéře ve sjezdovém lyžování. Dosud je jejím nejpovedenějším umístěním sedmá příčka z loňského ročníku právě z Lake Louise. “Mám z toho radost. Zlepšila jsem jednu pasáž, opravila jsem si to. Oproti prvnímu sjezdu bylo i víc vidět, což byla velká výhoda. Bylo to o moc příjemnější. Užila jsem si to,” uvedla Ledecká.
Na závěr amerických závodů se ještě zúčastnila Super – G. Sice měla na sobě startovní číslo 26 stejně jako při zlatém olympijském závodě, tentokrát však Ester nešokovala a skončila dvacátá sedmá. Je však teprve začátek sezony a Ledecká určitě v dalších závodech prokáže svůj talent.

Do sezony vstoupili i biatlonisté a žádná velká sláva to nebyla… Ve slovinské Pokljuce se včera konaly štafetové závody. Nejdříve závodily dvojice. Za český tým se ho zúčastnili Eva Puskarčíková a Michal Šlesingr a skončili na desátém místě. Ve smíšené štafetě (Veronika Vítková, Markéta Davidová, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář) to byla ještě větší bída, na výsledkové listině jsme český celek mohli najít až na 14. příčce… Už první úsek Vítková, která má být tahounkou ženského týmu, nezvládla. Pomyslný štafetový kolík předávala až na 9. místě. Mladičká Davidová dopadla ještě hůře, vůbec nezvládla střelbu a musela si navíc projet dvě trestná kolečka, takže český tým vypadl z první desítky. Ale ani mužům se nedařilo natolik, především Krčmářovi, aby dokázali dostat českou štafetu mezi nejlepších deset.

Fiaskem dopadly pro Česko i závody sdruženářů. Jestliže dokázal Tomáš Portyk před týdnem vybojovat čtvrté místo, tentokrát závod vzdal už po skoku a do běhu nenastoupil, protože věděl, že by se nedostal pravděpodobně ani do první třicítky. Kolega Ondřej Pažout ho v tom napodobil…

Bídné výsledky přivezli z Lillehameru i běžci na lyžích. Kateřina Razýmová skončila ve stíhacím závodě na 48. příčce a Petr Knop s Adamem Fellnerem dojeli na začátku sedmdesátého místa. Jak nedůstojné, zároveň odpovídající současnému českému běžeckému lyžování…

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz