Edgars Kulda bere své působení ve Zlíně jako velmi dobrou příležitost

(Aktualizováno před )

Do extraligového kádru zlínských Beranů se pokusí probojovat třiadvacetiletý Lotyš Edgars Kulda. V pondělí 23. července absolvoval první společný trénink s týmem Berani Zlín. „Je to teprve úvodní trénink, spíše jsme se rozbruslovali, ale bylo to dobré. Jsem rád, že jsem tady. S týmem jsme se bavili ohledně možného příchodu nějakou dobu, ale teprve před třemi nebo dvěma týdny jsme se rozhodl, že to tady zkusím. O Zlínu jsem se bavil s Ralfsem Freibergsem a hodně mě přesvědčoval i brankář Jakub Sedláček. Dva roky jsme spolu hráli v Rize. Myslím, že je to velmi dobrá příležitost,“ pověděl sympatický Lotyš.

Edgars si prošel mládežnickými reprezentačními výběry Lotyšska. Začínal v HK Riga, odkud přešel do Kanady, kde působil tři sezony ve WHL. „V Kanadě jsem se naučil hodně, potom mě draftovala Arizona. Později jsem se rozhodl vrátit domů do Lotyšska. Hrál jsem za Rigu v KHL a také v národní reprezentaci,“ popsal Edgars, který nastupuje na levém křídle. „Pro tuto sezonu jsem měl i další nabídky z KHL, ale nebyly zrovna výhodné, většinou dvojcestné. Popravdě řečeno, kdybych se v průběhu sezony musel stěhovat do druhé ruské ligy, nebyl bych spokojen,“ zhodnotil mladý forvard.

Edgars Kulda už ví spoustu jak o Zlíně, tak i o české extralize. „Hrál tady Roberts Bukarts a další kluci, v kabině národního týmu slyšel samá pozitiva. Vím toho hodně od Ralfse a rovněž od Jakuba Sedláčka. Na konci loňské sezony hrál za pražskou Spartu také můj bratr Arturs. S ním jsem se bavil hlavně o kultuře a o Praze. Hodně se mu tam líbilo, ale zatím není jasné, jestli bude pokračovat,“ vypráví další z mnoha lotyšských hráčů, kteří se chtějí prosadit v Česku. „Myslím, že pro naše hráče je česká extraliga velmi dobré místo. Je to kvalitní soutěž a kluci jako Bukarts a Masalskis, nám otevřeli cestu. Já jsem ještě mladý, můžu se toho spoustu naučit a snad týmu i něco nabídnout,“ uzavřel Edgars, který má na svém kontě i start na světovém šampionátu před dvěma lety v Rusku. Nyní má za cíl uspět ve Zlíně na zkoušce a probojovat se do základní sestavy Beranů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz