Dva zubří odchovanci skórovali v reprezentaci proti Švýcarsku

Dva odchovanci Zubrů nastoupili za reprezentační výběr do 20 let ve dvojutkání se Švýcarskem. Jak Jakub Navrátil, tak Karel Plášek mladší o sobě přitom dali pořádně vědět. Oba v pondělí, respektive v úterý na ledě brněnského Sportcentra Lužánky skórovali. Syna stejnojmenné legendy k tomu dokonce po prvním zápase vyhlásili nejlepším českým hráčem. Ocenění mu předávala další známá tvář přerovského hokeje, trenér seniorského národního týmu Miloš Říha.

Navrátil, člen A-týmu Zubrů, vstřelil Švýcarům gól v prvním vzájemném duelu v pondělí. Přibližně pět minut po začátku druhé třetiny převzal přihrávku od Hladonika a překonal brankáře Zaettu střelou na bližší tyč. Rodák z Lipníku nad Bečvou zúročil český tlak a vyrovnal na 3:3. Celek trenéra Václava Varadi díky němu dohnal jednobrankovou ztrátu z prvního dějství, v němž původně prohrával 0:2. Po trefě Jakuba Navrátila se už prosazovali pouze Češi, kteří si došli pro výhru 6:3. Ocenění pro nejlepšího hráče zápasu si vysloužil odchovanec Přerova Karel Plášek mladší.

„Od druhé třetiny jsme začali lépe bruslit, víc střílet a naštěstí se to vyplatilo. Je pravda, že nám to chvilku trvalo, ale jak jsme se rozjezdili, bylo to po herní stránce dobré,“ citovaly zanedlouho osmnáctiletého útočníka webové stránky Komety Brno, klubu, kterému patří. Individuální cenu mu předala osobnost přerovského hokeje a současný kouč seniorské reprezentace Miloš Říha.

V úterní odvetě Plášek pečetil české vítězství na konečných 3:1. Krátce po začátku 46. minuty se postaral o třetí využitou domácí přesilovku v utkání. Puk si našel ve skrumáži před bránou a rychle ho zametl do sítě. Dvacítka stejně jako den předtím musela dotahovat švýcarský náskok. Skóre 0:1 otočila dvěma góly v prostřední periodě, stihla to za necelou minutu.