Dva muži si vyrazili pro další ohnivou vodu, upozornili na sebe jízdou bez SPZ

(Aktualizováno před )

V pátek 3. srpna kolem osmé hodiny zaujalo městské strážníky z Chrastavy vozidlo bez registračních značek. Stařičkého peugeota směřujícího z Chrastavy přes osadu Vysoká strážníci zastavili a na místo zavolali policisty z obvodního oddělení. 53letý bledý řidič s červeným bělmem, který se musel po vystoupení z vozu neustále opírat o karoserii, byl policejní hlídkou zkontrolován a vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Pozitivním výsledkům pohybujícím se okolo 2,5 promile alkoholu v dechu předcházela také kontrola dokladů potřebných k řízení vozidla. Žádné však řidič nepředložil a navíc policisté lustracemi v evidencích zjistili, že má výtečník platnou blokaci řidičského oprávnění.

Jeho prostořeký spolujezdec pak nasadil případu pomyslnou korunu. Na dotaz policistů k podnapilosti řidiče sdělil, že společně dostali chuť na ohnivou vodu a tak se vydali nějakou si opatřit. Nedojeli.

Ve zkráceném přípravném trestním řízení mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz