Dva motorkáři na Příbramsku najeli do výmolu a havarovali

(Aktualizováno před )

K první nehodě došlo po páté hodině odpolední v katastru obce Bohostice. Dvacetiletý motocyklista zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace a najel do výtluku. Následně nezvládl řízení, dostal smyk a s motorkou spadl na levý bok, poté přes protisměr sjel mimo silnici. Hmotná škoda činila 80 tisíc korun.

Asi hodinu poté havaroval na Dobříšsku 47letý motorkář. Po odbočení na silnici III/10216 projel výmolem na pravém okraji vozovky. Při následném brzdění dostal s motocyklem smyk a spadl také levým bokem na silnici. V tomto případě vzniklá škoda činila 50 tisíc korun.

Jízda na motorce dokáže být tím nejkrásnějším, co lze zažít, stačí však okamžik, a všechno se může pokazit. Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. Nechrání je žádná karoserie, bezpečností pás, airbagy, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které mají na sobě. Je to speciální a dobře viditelné oblečení, kvalitní přilba, pevná obuv, rukavice, chrániče klubů a páteře. I sebelepší výbava však není zárukou bezpečné jízdy, pokud motorkář jede riskantně a nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu komunikace, počasí i hustotě provozu. Při jízdě je nutné dbát zvýšené opatrnosti, zejména pokud je na vozovce spadané listí, olejové skvrny, různé nerovnosti, např. spáry na mostech, přechod na jiný povrch či dlažební kostky.

Převzato ODTUD

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz