Důveřivá žena z Koryčanska se stala terčem podvodníka

(Aktualizováno před )

Terčem podvodníka se zřejmě stala šestačtyřicetiletá žena z Koryčanska, která se dostala do finanční tísně a potřebovala peníze. Na inzertní webové stránky proto počátkem června umístila inzerát s prosbou o zapůjčení šedesáti tisíc korun. Za necelých čtrnáct dní od zveřejnění inzerátu ženě napsal na její email muž, který jí peníze nabídl. Po telefonu se pak domluvili na půjčce ve výši sto tisíc korun. Poskytnutí této částky muž podmínil zaplacením poplatku ve výši devět set korun.

Žena mu peníze obratem poslala na bankovní účet. Ještě ten den jí muž ale zavolal, že se spletl, a že poplatek je vyšší, a to tisíc pět set korun. Ona mu proto zaslala šest set korun a on ji ubezpečil, že už je i s penězi na cestě k ní. Odpoledne ji však kontaktoval znovu a sdělil jí, že šéf nechce dát povolení k vyplacení, protože poplatek musí být zaslán vcelku. Slíbil však, že jí vzniklý přeplatek vrátí a tak mu žena poslala tisíc pět set korun. Peníze prý přiveze na druhý den.

Nepřijel a navíc ženě sdělil, že platby, které na účet poslala, se do jejich systému nenačetly. Údajně došlo k nějaké chybě. Všechny peníze jí proto budou vráceny, ale je potřeba poslat poplatek znovu. Poté se situace opakovala. Žena mu tak dohromady poslala šest tisíc korun. Vzhledem k tomu, že jí muž slíbených sto tisíc korun doposud nepřivezl a nevrátil ani přeplatky a stále se jen vymlouvá, obrátila se na policii.

Za trestný čin podvod mu hrozí až dva roky vězení.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz