Duo ze 4. základní školy v Jindřichově Hradci zvítězilo v soutěži kuchařek

(Aktualizováno před )

Na Gastrofestu, který se konal od 22. do 24. listopadu na českobudějovickém výstavišti, se uskutečnila soutěž pro kuchařky ze školních jídelen ze základních a mateřských škol z Jindřichova Hradce. Zvítězily kuchařky ze 4. základní školy.

Soutěžní přehlídky školního stravování se zúčastnily kuchařky z pěti základních a jedné mateřské školy. Týmy byly dvoučlenné, téma libovolné. Jejich úkolem bylo připravit pokrm vhodný svou skladbou pro školní stravování.

Nejlepší pokrm připravil tandem Irena Buštová a Zdeňka Dědičová ze 4. základní školy. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 6. prosince v refektáři Muzea fotografie a moderních obrazových médií. Akci moderoval Daniel Kopál. Ceny předávali starosta města Stanislav Mrvka společně s Petrem Karasem z firmy UNOX, která do soutěže věnovala hlavní cenu. Tou je zájezd do firmy UNOX v Itálii. Překvapení si pro výherkyně připravil také tajemník městského úřadu Karel Přibyl, který jim předal vlastnoručně vyrobený dort.

Kromě kuchařek předvedli svůj zájem o gastronomii i žáci základních škol. Ti připravovali pokrmy po celou dobu konání gastronomického veletrhu a nabízeli návštěvníkům ochutnávky připravených jídel. Poděkování se také dostalo ředitelům a učitelům škol, kteří se Gastrofestu s dětmi zúčastnili.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz