Drzý taxikář měl zákaz řízení, spílal policistům, že mu zničili život

V noci na úterý prováděli policisté z jedničky dohled nad silničním provozem v ulici Evropská v Praze 6. Službu vykonávali vozidlem takzvaného skrytého dohledu, tedy v tomto případě Octavií v civilním provedení, vybavenou radarem.

Přibližně v půl desáté večer kolem nich profičel Superb v provedení taxi, jehož řidič v daném úseku překročil rychlost o víc, než dvacet kilometrů v hodině. Konkrétně v úseku, kde je nejvyšší povolená rychlost šedesát kilometrů v hodině jel řidič rychlostí osmdesát tři.

To bylo důvodem, proč dopraváci auto následně zastavili a provedli silniční kontrolu v plné šíři. V rámci kontroly policisté zjistili, že devětapadesátiletý muž hned dvěma rozhodnutími úřadů pozbyl právo řídit motorová vozidla. Jeden zákaz řízení mu byl vysloven koncem roku 2017, druhý na začátku letošního roku. To byl důvod, proč policisté řidiče následně převezli na policejní služebnu.

Po provedení nezbytných úkonů byl řidič ze služebny propuštěn, kdy byl výslovně upozorněn, že na základě zmíněných zákazů nesmí řídit žádná motorová vozidla. Zjevně ale devětapadesátiletý muž bral slova policistů na lehkou váhu, neboť dvacet minut po půlnoci ho policisté spatřili, kterak ve stejném Superbu „upaluje“ k letišti Václava Havla.

Jelikož dopraváci věděli, že muž za volantem nemá co dělat, následovala další silniční kontrola. Avšak tentokrát už ne pro podezření z přestupku, ale z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Tuto druhou silniční kontrolu provázely určité paradoxy. Nejprve chtěl kontrolovaný od policistů svolení, aby mohl auto přeparkovat na nedaleké parkoviště. Jako důvod své žádosti uváděl, že pokud nezaparkuje auto tam, kam má, hrozí mu za to od zaměstnavatele pokuta. Něco takového samozřejmě policisté povolit nemohou.

Druhým paradoxem bylo to, že řidič neřidič začal v průběhu kontroly vinit dopraváky z toho, že mu jejich přístupem zničili život. Při tom vůbec neakceptoval argument policistů, že za volant usedl on sám, aniž by ho k tomu někdo nutil, byť velice dobře věděl, že to má zakázáno.

Za zmiňovaný přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí devětapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient