Druhá vlna kotlíkových dotací skončila. Ovzduší v kraji uleví na šestnáct set nových topidel

Celkem 1586 žádostí o nový kotel schválili během druhé vlny kotlíkových dotací radní Olomouckého kraje. Mezi zájemce o výměnu kotlů na pevná paliva za ekologičtější zařízení kraj rozdělil téměř 166 miliónů a 700 tisíc korun.

„Největší zájem měli lidé o kondenzační kotle na zemní plyn, tepelná čerpadla a kombinovaná zařízení na uhlí a biomasu. Nejdůležitější je, že obyvatelé využitím tohoto dotačního programu přispějí ke zlepšení ovzduší v Olomouckém kraji,“ řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Pavel Šoltys.

Lidé mohli předkládat žádosti od 24. října loňského roku do konce letošního dubna. Úředníci jich v tomto termínu zaevidovali přes dva tisíce. Maximální výše dotace na jeden projekt činila zhruba 127 tisíc korun.

„Žádosti, které splnily podmínky dotačního programu, ale na které se teď nedostalo, jsme zařadili do takzvaného zásobníku. Pokud dojde k uvolnění potřebných finančních prostředků, bude z něj možné podpořit další žadatele,“ uvedl vedoucí krajského oddělení administrace kotlíkových dotací Martin Černocký.

Kotlíkové dotace rozděloval Olomoucký kraj už podruhé. První vlna byla vyhlášena v roce 2016.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient