Drsný maraton zvládla Joglová skvělým dvacátým místem. Třetina závodnic vzdala

(Aktualizováno před )

Čekalo se, že ženský maraton na probíhajícím MS v katarském Dauhá přinese drsné podmínky, a proto se připravila spousta opatření (chladící vesty, start před půlnocí, zvýšený počet občerstvovacích stanovišť i lékařského personálu). Přesto 28 závodnic na trase zkolabovalo. Naštěstí se to netýkalo naší marcely Joglové, která doběhla v čase 2:52:22 na skvělém dvacátém místě. Mimochodem to že podmínky byly opravdu šílené (32,7 stupňů Celsia, vlhkost vzduchu je 73,3 procent) dokazuje i čas vítězky Keňanky Ruth Chepngetichové (2:32:43), kerý je nejhorší v historii světových šampionátů.

Joglová doběhla čtvrt hodiny za svým osobním rekordem, což se zpravidla na velkých závodech nestává. Tam se naopak atletky vybičují k nejlepším výkonům, protože mají logicky formu načasovanou právě na vrchol sezony. “Jsem šťastná. Jsem opravdu moc ráda, že jsem to doběhla, to byl hlavně můj cíl. Samozřejmě, že jsem chtěla co nejlepší čas, ale v těchhle podmínkách jsem nevěřila, že to bude na osobák,” komentovala Joglová svůj výkon.

Na světovém šampionátu se dnes předvedli ale i jiní naši atleti. V rozběhu na 400m překážek se podařilo Vítu Müllerovi doběhnout na čtvrtém místě v čase 50,15, což ho posunulo do semifinále. To už ale pro něj byla konečná. Sice v něm běžel ještě rychleji, na postup mezi nejlepší osmičku to ale zdaleka nestačilo. „Cítil jsem se lépe, nevyvíjel jsem na sebe takový tlak. Proti rozběhům jsem sice udělal méně chyb, zato byly možná závažnější,“ zamýšlel se třiadvacetiletý český reprezentant v rozhovoru pro ČT.

Svoji premiéru na světovém šampionátě měla smíšená štafeta na 4x400m. Česká čtveřice ve složení Jan Tesař, Lada Vondrová, Tereza Petržílková a Patrik Šorm doběhla ve svém rozběhu na posledním osmém místě. „Takhle dopadnout jsme určitě nechtěli, chtěli jsme skončit alespoň o šest míst vepředu,“ bral s nadhledem závod Tesař. „Ale zavedení nové disciplíny vnímáme pozitivně, pro diváky je to zajímavé a pro nás zpestření,“ doplnil Šorm.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz