Dosáhnou hradečtí hokejisté na životní úspěch?

Zatímco v extralize si hradečtí hokejisté na nový styl Vladimíra Růžičky zvykali déle, v zápasech Lize mistrů jim to od začátku šlape výborně. Zatímco v naší nejvyšší soutěži se drží Mountfield na osmém místě, v Lize mistrů už je v semifinále. Rozhodlo o tom jasné vítězství ve švýcarském Zugu.

První utkání skončilo nerozhodně 1:1. A i první třetina odvetného zápasu skončila remízou. Ve druhém dějství však hosté přitlačili domácí tým a díky tomuto tlaku vstřelil Hradec tři rozhodující góly. Postup pak Východočeši pečetili gólem minutu před koncem zápasu.

„Zug mi přišel jako nejtěžší soupeř, kterého jsme zatím v Lize mistrů dostali. Hrál opravdu dobře. Pro nás bylo důležité, že jsme přežili začátky utkání. Jsem hrdý na kluky, že jsme si dokázali, že když bude každý hrát na 120 procent a půjdeme za tím jako tým, tak můžeme hrát s kýmkoliv,“ uvedl hradecký kapitán Radek Smoleňák, který i vyzdvihl výkon brankáře Marka Mazance. „Chytá fantasticky už asi dva měsíce, jsme za něj rádi. Doufáme, že mu to vydrží. Nicméně se nemůžeme spoléhat, že nám vychytá každý duel. Je na nás, abychom mu pomáhali, jak v obraně, tak i dáváním více gólů, aby nebyl pod takovým tlakem,“ upozornil Smoleňák.

V boji o finále se Růžičkův tým střetne se švédským Djurgaardenem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Frölunda a Luleå, což jsou také kluby ze země modoržlutých barev.

Odvetné utkání čtvrtfinále play-off hokejové Ligy mistrů:

EV Zug – Mountfield Hradec Králové 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Koukal (Čáp), 28. Smoleňák, 30. F. Pavlík (Zámorský), 59. M. Chalupa (Smoleňák). Rozhodčí: Björk, Nord (oba Švéd.) – Kaderli (Švýc.), Schlegel (Niz.). Vyloučení: 1:4, navíc Albrecht – K. Klíma oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4450. První zápas: 1:1, postupuje Hradec Králové.

Sestava Hradec Králové: Mazanec – Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, Čáp, Pilař – Vincour, K. Klíma, Červený – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Jergl, Koukal, R. Pavlík – Rákos, Kubík, Miškář. Trenéři: V. Růžička, T. Martinec a P. Svoboda.