Domažličtí senioři uspěli na celostátních hrách v Olomouci

(Aktualizováno před )

Skvělá zpráva přišla od Městské rady seniorů v Domažlicích. Družstvo, které reprezentovalo Plzeňský kraj a bylo složeno převážně z domažlických sportovců, uspělo na celostátních sportovních hrách. Ty se konaly od 16. do 19. 7. v Olomouci.
Sportovní hry seniorů Plzeňského kraje se konaly v květnu v Plzni Bolevci. Ti nejúspěšnější se nominovali na celostátní hry do Olomouce. Tým z Domažlic krajské hry vyhrál. B- tým skončil na 4 místě z deseti zúčastněných týmů.

Závodníci v mužských i ženských kategoriích ve věku nad 60 a nad 70 let během her absolvují deset disciplín. Je to běh, upravený pétanque, běh s tenisovou raketou a míčkem, hod svázanými tenisovými míčky, šipky, převoz břemen na kolečku, hod kroužky na kužel, střelba míčků golfovou holí, střelba míčky na hokejovou branku a hod gumovými granáty na cíl.

Celostátní hry v Olomouci probíhaly od 16. do 19. 7. 2018. Z Domažlic tam Krajskou radu seniorů Plzeň reprezentovalo pět závodníků, čtyři muži a jedna žena. Družstvo ještě doplnili tři závodníci z Plzně. Vítězství je velkým úspěchem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz