Do českobudějovických ulic se leots opět vydalo „odpadové taxi“

(Aktualizováno před )

Tak jako v minulém roce posílí společnost FCC ve spolupráci s magistrátem svoz odpadu. Ulice bude mimo pravidelné svozové trasy brázdit tzv. odpadové taxi, které operativně odveze nahromaděný odpad.

„Vycházíme ze zkušenosti z minulých let. Kolem vánočních svátků vždy narůstá množství odpadů, někde dokonce vznikaly i černé skládky,“ říká Roman Braný, ředitel firmy FCC České Budějovice.

„Občané odkládali nepotřebné věci u kontejnerů na separovaný odpad i okolo kontejneřišť s komunálním odpadem. Proto jsme nasadili tzv. odpadové taxi, které jezdilo 7 dní v týdnu 8 hodin denně a sváželo nahromaděný odpad podle pokynů dispečinku, městské policie a magistrátu. Na úklid černých skládek vynakládá město České Budějovice ročně částku 2 miliony korun. Většinou se jedná o objemný odpad, který patří na sběrný dvůr a kam ho také občané mohou sedm dní v týdnu bezplatně odložit,“ uvádí Ivo Moravec, náměstek primátora statutárního města České Budějovice.

Tato služba odvezla z ulic města mezi 11. prosincem 2017 a polovinou ledna 2018 neuvěřitelných 167 tun odpadu. Tedy téměř dva kilogramy odpadu na osobu včetně kojenců.

I v letošním roce se odpadové taxi vydalo do ulic a to už 10.12.2018.

Občané se s podněty na svoz nahromaděného odpadu mohou obracet na oddělení služeb zákazníkům společnosti FCC České Budějovice (tel. kontakt: +420 387 004 601), které je předá dispečerům firmy FCC České Budějovice, případně na Odbor správy veřejných statků magistrátu (Ing. Fořtová, tel. kontakt +420 386 802 519).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz