Dnes začíná MS v atletice. Přidá Špotáková do své sbírky další zlato?

(Aktualizováno před )

V katarském Dauhá se dnes rozjíždí atletické mistrovství světa. Česká výprava, která čítá 25 jmen, opět odletěla jako vždy s medailovými ambicemi.

Největší pozornost bude soustředěna pochopitelně na oštěpařku Barboru Špotákovou, která i v 38 letech bude patřit mezi medailové aspiranty. Podle letošních tabulek je až ve druhé desítce, zároveň však má tato světová rekordmanka, dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná držitelka světového zlata tolik zkušeností, že ví, jak se připravit na vrchol sezony.

Stejně sledovaná bude i naše další velká atletka Zuzana Hejnová. I tato 32letá čtvrtkařka má na svém kontě spoustu světových medailí (nejcennější – 2x zlato z MS a bronz z OH) a ráda by k blížícímu se konci kariéry přidala další velký úspěch.

Velkým medailovým želízkem bude jednoznačně oštěpař Jakub Vadlejch, který už letos hodil 85,78 metru. Pokud by dokázal v Dauhá předvést podobný výkon, cenný kov by ho nemusel minout.

Bez šance na velký úspěch nebude ani koulař Tomáš Staněk, který už se pár posledních sezon usadil ve světové špičce.

To samé platí pro chodkyni Anežku Drahotovou, která vloni na ME získala na dvacetikilometrové trati stříbrnou medaili.

Zapomenout nemůžeme ani na další oštěpařku Nikolu Ogrodníkovou, která se sice během sezony potýkala se zdravotními problémy (streptokok, záda), ale vypadá to, že na vrchol sezony by měla být v pořádku a ve správné formě.

Další čeští atleti budu mít ambice na to dostat se mezi nejlepší osmičku. Povést by se to mohlo např. oštěpaři Janu Veselému či mílařce Kristiině Mäki.

Česká nominace na MS v atletice:

Muži: Jakub Holuša, Filip Sasínek (oba 1500 m), Tomáš Staněk (koule), Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý (oba oštěp), Vít Müller (400 m př. a 4×400 m), Michal Desenský, Filip Ličman, Patrik Šorm, Jan Tesař (všichni 4×400 m)

Ženy: Zuzana Hejnová (400 m př.), Nikola Ogrodníková, Barbora Špotáková, Irena Šedivá (všechny oštěp), Lada Vondrová (400 m a 4×400 m), Diana Mezuliáníková (800 m), Kristiina Mäki (1500 m), Marcela Joglová (maraton), Romana Maláčová (tyč), Eliška Staňková (disk), Kateřina Šafránková (kladivo), Kateřina Cachová (sedmiboj), Anežka Drahotová (chůze), Martina Hofmanová (4×400 m), Tereza Petržilková (4×400 m).

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz