Dnes startuje první hokejová liga. Vítěz postupuje přímo do extraligy

(Aktualizováno před )

S novým systémem vstoupí dnes 16 týmů do sezony ve druhé nejvyšší hokejové lize. Nejlepších osm mužstev sice jako vloni vstoupí do play-off, tentokrát ale vítěz vyřazovací části postoupí ihned do extraligy. Což naopak znamená, že nejhorší tým z elitní ligy sestoupí okamžitě níže. Odpadá tak zdlouhavá a (někdy) zbytečná prolínací soutěž.

Mezi favority první ligy budou opět patřit především České Budějovice, Jihlava a Vsetín. „Naše cíle se nemění, chceme postoupit do extraligy. Chceme hrát agresivní, atraktivní a útočný hokej a chceme do týmu zabudovat další mladé hráče. A lákat diváky na stadion,“ řekl prezident Českých Budějovic Roman Turek.

V podstatě podobná slova volí i jednatel Jihlavy Bedřich Ščerban. „Jako Dukla Jihlava nemůžeme mít jiný cíl, než se prát o postup. Týmu věřím, bude patřit k favoritům a je sestavený tak, aby šanci měl. Je v jeho schopnostech to dokázat,“ uvedl.

Do extraligy by se rádi po letech podívali i Vsetínští. „Tradičně říkáme, že se chceme každý rok zlepšit. Tím, jak se nám to daří realizovat, je cíl jasně daný. Loni jsme se probojovali do semifinále, letos bychom rádi hráli finále. A samozřejmě když už postoupíte do finále, chcete ho vyhrát,“ řekl šéf klubu Daniel Tobola na webu Vsetína.

Černým koněm by mohli být hokejisté Prostějova, kteří se posílili.
Naopak velkou neznámou je sestupující z extraligy Chomutov. Z klubu odešlo spoustu hráčů včetně trenéra Růžičky. Kapitán olympijských vítězů z Nagana naznačil, že necítí z klubu ambice okamžitě se vrátit mezi naší elitu…

Většina dalších týmů nemá za cíl postoupit do naší nejvyšší soutěže i z toho důvodu, že jsou “farmami” extraligových klubů – Sokolov (Karlovy Vary), Frýdek-Místek (Třinec), Benátky nad Jizerou (Liberec) či Kadaň (Sparta).
Co se týká Litoměřic, za ně by měli znovu nastupovat adepti juniorské reprezentace.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz