Dnes odpoledne startuje společná příprava prostějovských volejbalistek

(Aktualizováno před )

V pondělí 30. července – tedy právě dnes – zahájí společná příprava volejbalistek VK Prostějov na novou sezónu 2018/19. Potrvá dlouhých deset týdnů a její konec přinese 6. října první mistrovský zápas UNIQA extraligy ČR v Ostravě.

Pojďme ale zpět k dnešnímu začátku. „Sraz máme v 16.30 hodin v hale Sportcentra DDM. Nejprve holkám ve stručnosti řeknu, co je čeká během celé přípravy, podrobnější informace dostanou k úvodnímu týdnu. Potom se půjdeme proběhnout do lesoparku Hloučela a po návratu si Soli vezme na starost kondiční cvičení,“ prozradil nový hlavní kouč prostějovských žen Lubomír Petráš.
Právě kondiční trenérka Solange Soares bude v prvotní fázi tréninkového období dostávat hodně prostoru. „Na fyzičku se budeme zpočátku zaměřovat dost výrazně, stejně jako v minulých letech. Takový model se nám osvědčil a nemáme žádný důvod na něm nic podstatného měnit,“ upřesnil Petráš.
Přípravné duely přijdou na řadu až po pěti nebo šesti týdnech intenzivní práce. „Na přáteláky je čas, nejprve musíme pořádně zamakat na nezbytných základech. Jak kondičních, tak volejbalových, přičemž herní věci budeme s přibývajícím časem postupně přidávat,“ objasnil Petráš.

Na prvním tréninku jedenáct hráček
Ve většině předchozích sezón provázela úvod společné přípravy žen vékáčka absence řady plejerek, převážně z důvodu plnění reprezentačních povinností. Tentokrát však tým volejbalistek Prostějova bude hned od zahajovacího tréninkového dne takřka kompletní, na dnešní odpolední sraz by mělo dorazit jedenáct volejbalistek z třináctičlenného kádru.
„Chybět určitě bude Marie Toufarová, která patří do aktuální nominace národního výběru České republiky a je s ním v Jablonci nad Nisou,“ potvrdil kormidelník vékáčka Lubomír Petráš jméno jedné absentující svěřenkyně, zároveň nové posily hanáckého kolektivu. Scházet bude s největší pravděpodobností do konce srpna, kdy Češky uzavřou současný program kvalifikace o ME 2019.

Mnohem kratší dobu se bude muset obejít bez druhé nové akvizice Petry Kojdové. „Z osobních důvodů má dovolen pozdější nástup do přípravy a trénovat s námi začne od 6. srpna, tudíž přijde o jediný týden,“ informoval Petráš. Všechny další hráčky očekává na vstupní tréninkové jednotce. „Žádné zdravotní problémy holky nehlásily, počítám s nimi,“ řekl slovenský lodivod.
Do haly Sportcentra DDM se tedy dnes dostaví Michaela Zatloukalová, Nicole Šmídová, Veronika Bezhandolska, Eva Rutarová, Gabriela Kozmík, Lucie Nová, Lucie Polášková, Aneta Weidenthalerová, Tereza Baláková, Helena Horká a Tereza Slavíková.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz