Děti z Ústeckého kraje psaly a malovaly o cestách s prarodiči

Výherce výtvarné a literární soutěže pro děti z mateřských a základních škol Ústeckého kraje na téma „Cestování s prarodiči“ ocenili na krajském úřadě náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek, ředitel krajské dopravní policie plk. Jiří Ušák a koordinátor BESIP pro Ústecký kraj Jan Pechout.

„Děti a senioři jsou dvě nejohroženější skupiny v silničním provozu. Je potřeba na ně v rámci prevence a dopravní výchovy obzvláště myslet. Hravá forma výtvarné soutěže je pro děti atraktivní, zábavná a zároveň jim připomene základní pravidla bezpečnosti,“ řekl náměstek Komínek.

V první kategorii pro děti z mateřských škol zvítězila Bětuška Rychtaříková z MŠ Kameňáček v Ústí nad Labem, v kategorii pro žáky 1. stupně si cenu nejvyšší odnesla Ema Hrdličková z Lovosic, v kategorii pro žáky 2. stupně vyhrála Helena Kadrabová z Budyně nad Ohří a v kategorii literárních prací to byla Eliška Klitschová z Lovosic.

Policie ČR se více než rok angažuje ve Výboru Rady vlády pro BESIP, kde je řešeno systémové ukotvení dopravní výchovy do vzdělávání. Jedním z výstupů je projekt „Markétiny dopravní výchovy“, který průřezově v rámci jednotlivých vyučujících předmětů zapojuje témata dopravní výchovy do výuky. Podrobné informace o projektu naleznete zde: http://www.dopravnivychova.cz/stranky/25/o-projektu.html.

Výtvarná a literární soutěž byla v celé ČR vyhlášena v září letošního roku. Jedná se o testování zájmu o dopravní výchovu v rámci předškolního a školního vzdělávání. Soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích, výtvarná pro MŠ a 1. a 2. stupeň ZŠ a literární pro ZŠ. Vítězné práce za Ústecký kraj v jednotlivých kategoriích postupují do celostátního kola.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient