Derby je tu, hokejisté Sparty se dnes v Edenu postaví Slavii

(Aktualizováno před )

Ani letos nepřijdou fanoušci o derby pražských “S”. Tradiční letní příprava proti městskému rivalovi pokračuje už čtvrtý rok v řadě, ale tentokrát se přesouvá z Holešovic opět do Edenu, kde budou sparťané hájit neporazitelnost. V předchozích třech zápasech brali tři vítězství a pomyslnou vládu nad Prahou budou chtít uhájit i tentokrát. Čtvrtý vzájemné utkání od sestupu sešívaných se odehraje ve čtvrtek 23. srpna od 17.30 hodin v Edenu.

Krušné léto má za sebou vedení Slavie. To buduje nový a mladý kádr, který přes léto doznal řady změn zejména směrem ven. Dres sešívaných už nebude hájit ikona Pavel Kolařík, další obránce Jaroslav Kasík pak pověsil brusle na hřebík a vrátil se právě do Sparty, kde se stal nástupcem kustoda Hynka Svobody. Brankář Dominik Frodl pak využil lasa z Plzně, Zdeněk Doležal zamířil do Motoru a útočník Marek Račuk do Prostějova.

Zdravotní problémy sebraly chuť obránci Antonínu Růžičkovi, který se rozhodl ukončit kariéru v pouhých 25 letech. Slavia naopak získala brankáře Lukáše Sochůrka z Plzně, pardubického útočníka Ondřeje Pannu a forvarda Jana Veselého z Litoměřic. Čtvrtou letní posilou je pak Josef Saňa z Letňan, zatímco mladý Lukáš Procházka je v klubu na testech a sešívaní řeší s Mladou Boleslaví angažmá obránce Františka Hrdinky.

Vlna odchodů se však na Slavii nepodepsala. Po úvodní porážce 2:4 s kazašským Kokšetau si poradila s Pavlodarem i Litoměřicemi a v dalších třech zápasech proti Klatovům, Benátkám a Litoměřicím brala tři výhry v základní hrací době s celkovým skóre 9:3. Utkání se Spartou tak bude pro tým trenéra Miloše Říhy mladšího sedmým z celkových deseti přípravných zápasů.

Od sestupu Slavie z nejvyšší soutěže uplynuly více než tři roky, ale pražští fanoušci o tradiční derby nepřišli. Oba kluby se pravidelně potkávají v letní přípravě a navrch má zatím Sparta. Ta už před třemi lety zvítězila na domácí půdě jednoznačně 5:1, ale v dalších letech už byly bitvy dlouholetých rivalů vyrovnanější.

Odvetu v Edenu totiž musela rozhodnout až dovednostní soutěž. Obě mužstva nastřílela po dvou brankách, prodloužení nerozhodlo a o vládci Prahy tak rozhodovaly individuální souboje střelců proti brankářům. Ti sparťanští byli nakonec úspěšnější a zařídili vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Naposledy se obě mužstva potkala před rokem a prvoligová Slavia nedala svou kůži lacino! Na ledě Sparty v Holešovicích dlouho držela stav 0:0, až ve 44. minutě udeřil Petr Vrána. Když čtyři minuty před koncem vyrovnal Zdeněk Kubica, muselo rozhodnout nastavení a o výhru 2:1 v prodloužení vystřelil Dominik Uher.

Zajímavé utkání bude prožívat sparťanský kustod Jaroslav Kasík. Bývalý obránce, který během své kariéry nastupoval za více než desítku týmů, totiž ještě v uplynulé sezoně bojoval právě za Slavii, než přišlo důležité rozhodnutí. “Na konci dubna mi volal Pepa Toma, jestli už mám angažmá. Já jsem mu řekl, že ne, ale že bych chtěl ještě dva roky hrát,” přiznává nová posila realizačního týmu Sparty.

Nabídka a nová výzva ale nakonec vyhrála a Jaroslav Kasík oznámil konec. „Bude to pro mě lepší, než se někde pytlíkovat,” přiznává v rozhovoru pro klubový web Sparty. Vášnivý rocker už se tak těší na start sezony v nové pozici, zatímco Slavia musí zalepit díru po zkušeném borci.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz