Depilace obličeje laserovým paprskem zbaví váš obličej knírku i chloupků! Co obnáší tato moderní procedura a je vůbec bezpečná?

Tradiční depilace obličeje pomocí žiletky nebo kosmetických přípravků je už dávno pasé. Trendem posledních let je laserové ošetření, které vás zbaví nežádoucích chloupků navždy! Pokud nemáte ponětí, o co jde, nebo jste o této proceduře jen slyšeli a chcete se dozvědět více, pak věnujte pozornost následujícímu textu. Dočtete se v něm, jak tato moderní metoda funguje, co obnáší režim před zákrokem, a jak dlouho se ošetřené místo hojí. Pojďte se seznámit s touto revoluční laserovou technologií!

Depilace obličeje – domácí kůra versus profesionální služby

Chcete-li se zbavit nelichotivého knírku nad horním rtem nebo trvale upravit obočí, pak je rozhodně nutné navštívit takovou kliniku estetické medicíny, která nabízí laserovou epilaci! Narozdíl od tradičních procedur vás tato metoda zbaví chloupků jednou provždy.

Domácí depilace spočívá ve zkracování chloupků, nikoliv v jejich kompletním zničení. Za pomoci holítek, depilačních strojků či různých kosmetických přípravků dojde ke zkrácení chlupů na minimum, takže chvílí máte pocit absolutně hladké pokožky. Ten však přejde po pár dnech, kdy chloupky začnou dorůstat. Oproti tomu laserová epilace chloupek zasáhne až k cibulce a dojde k jejich úplnému a trvalému zničení, takže se na daném místě už nikdy neobjeví.

Co se děje před zákrokem

Než se dostavíte na samotnou proceduru, budete muset dodržet určitý režim. To proto, aby byl výsledek co nejlepší a laser odvedl svou práci jak má. V prvé řadě je potřeba vědět, že se paprsek váže na pigment chloupku. To znamená, že pokud máte velmi světlou pleť, nebude procedura příliš účinná. Tento zákrok je tedy určen spíše pro dámy a pány s vyšším obsahem pigmentu. Pro nejlepší efekt je nezbytné dodržet před ošetřením následující pokyny:

  • Přibližně dva měsíce před ošetřením se chloupky nesmí žádným způsobem vytrhávat. Povoleno je pouze holení žiletkou nebo zastřihávání.
  • V den zákroku 12 hodin předem je třeba dané místo zcela oholit žiletkou nebo holítkem.
  • Je nezbytné, aby oblast laserového ošetření byla bezprostředně před procedurou čistá a suchá. Nesmí se tedy v den zákroku používat žádná pečující kosmetika, jako jsou oleje, krémy, mléka, a podobně.
  • Minimálně týden před zákrokem se vyhněte slunečnímu záření. V žádném případě se v tuto dobu neopalujte.

Kdo nemůže proceduru podstoupit

Ačkoliv je laserová epilace bezpečná a bezbolestná, existují výjimky, jež nemohou tento zákrok absolvovat. Jedná se především o klienty, kteří trpí některými z následujících potíží:

  • Aktivní kožní infekce – ošetření lze provést až po jejím úplném zahojení.
  • Herpes simplex – virus, který způsobuje infekční kožní onemocnění.
  • Onkologické onemocnění – nelze ošetřit pokožku s tetovacími značkami pro radioterapii

Ošetření není možné podstoupit ani v případě, že v místě zákroku máte permanentní makeup, tetování nebo čerstvé opálení. V posledním případě se musí vyčkat minimálně jeden týden, dokud opálení trochu nevybledne.

Jak dlouho trvá rekonvalescence

Stejně jako před ošetřením, je i po něm nutná speciální péče a dodržovat určitá omezení. Důležité především bude vyhýbat se alespoň 14 dní přímému slunečnímu záření. Také byste po tuto dobu neměli navštěvovat solária, saunu a bazény. Ani s fyzickou aktivitou to během těchto dvou týdnu nepřehánějte. To proto, aby se ošetřená oblast příliš nepotila. Bezprostředně po zákroku pak mohou mít někteří citliví jedinci podrážděnou a zarudlou pokožku. Tento jev by však měl do pěti hodin odeznít. Epilované místo se doporučuje ochlazovat lokálními obklady, aby se hojení urychlilo.

Výborně, jste na konci! Právě jste se prokousali základními informacemi o laserové epilaci. Mějte na paměti, že se jedná o trvalý zákrok, který vás vysvobodí od hodin strávených v koupelně klasickou depilací. Dozvěděli jste se, jaké pokyny musíte dodržet před procedurou i po ní. A máte přehled o tom, kdo může laserové ošetření absolvovat a pro koho naopak není vhodné. Teď už stačí zvednout telefon a objednat se.

A jakým způsobům depilace dáváte přednost vy? Máte rádi své rituály, mezi které patří i odstraňování nežádoucích chloupků? Nebo už jste někdy podstoupili laserové ošetření? Neváhejte se s námi podělit o vaše názory a zkušenosti v diskuzi.

Foto: Pixabay - John Ondreasz

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient