Dělá si z řidičů Andrej Babiš legraci, nebo žije prostě jen na jiné planetě?

Máme fungl novou dálnici D1 Praha–Brno. Pokud si myslíte, že lžeme nebo si z vás děláme legraci, pletete se. Jen citujeme premiéra Babiše. Doslova.

Uvedl to na svém Facebooku. Pod větou se smajlíkem se zvednutým prstem – palcem, se ihned rozpoutala docela ostrá diskuze. Místy docela i vtipná. Třeba český spisovatel a nakladatel Jiří Padevět se zeptal: „A vede souběžně vedle té staré, nebo jinudy?“ Odpovědi od marketingového týmu premiéra se ale nedočkal.

Jeden kilometr nové D1 vyšel na 164 milionů korun. Na 17 úsecích z dvaceti se z 80 % spolupodílela Evropská unie

Stojím u Přerova a dívám se na tu velkou hromadu hlíny, žádnou dálnici zde nevidíme! Jinak to je jako obrousit a natřít stara vrata a křičet, ze jsou fungl nová. Co tak normálně říct, rekonstrukce D1 začala za předchozích vlád v roce 2013, my jsme to dokončili s tříletým zpožděním oproti původnímu plánu, omlouváme se všem řidičům za komplikace. Teď musíme dotáhnout tu opravu D1 u Ostravy a dokončit D1 u Přerova, je naše chyba, že to ještě není,” navrhuje naopak lidovec Marián Jurečka. Mnohem častěji se ale pod premiérovým příspěvkem objevují slova jako lež, podvod, Potěmkinova vesnice a podobně.

Podobnými reakcemi se hemži i Twitter.

Korunu tomu nasadil jeho pobočník, ministr Havlíček, ten slíbil dokonce konec kolon.

Zbývá se tedy jen ptát. Trolí nás pan premiér, nebo jen žije na jiné planetě?

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient