Děčínští policisté se zapojili do celorepublikové dopravní akce

(Aktualizováno před )

V závěru minulého týdne se děčínští dopravní policisté zapojili do dvoudenní celorepublikové dopravní akce, zaměřené na nákladní dopravu. Především na řidiče nákladních vozidel a autobusů.

Během probíhající akce zkontrolovali třináct vozidel, z nichž v pěti případech se jednalo o nákladní vozidla. Pod drobnohledem dopravních policistů z Děčína skončil také jeden autobus. Všechna dopravní vozidla byla registrována na území České republiky. Všech šest provedených kontrol se obešlo bez nalezení závad či pochybění.

V souvislosti se zmiňovanou dopravně bezpečnostní akcí bylo odhaleno jedenáct dopravních přestupků, za které policisté uložili blokové pokuty v celkové výši 7.200,- Kč. Jeden prohřešek poputuje k rukám úředníků magistrátu k dalšímu projednání. Ve čtyřech případech bylo zjištěno opomenutí užití bezpečnostních pásů, což řidiče dohromady stálo 1.600,- Kč. Jeden řidič policistům nepředložil řidičský průkaz, jednomu chyběl doklad o pojištění odpovědnosti a tři vozidla neodpovídala vhodnému technickému stavu. Jeden prohřešek bude mít dohru v podobě spáchání trestného činu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz