David Pastrňák byl zvolen nejlepším českým hokejistou. Jágr nezískal ani bod

(Aktualizováno před )

Davidu Pastrňákovi se podařilo podruhé za sebou zvítězit v anketě Zlatá hokejka. Druhý byl Jakub Voráček, třetí příčku obsadil David Krejčí.

Hráči působící v NHL měli v této prestižní anketě, která měla letos svůj 50. ročník, převahu. V první desítce se jich objevilo šest. Nejlepším “Evropanem” byl na 6. místě Pavel Francouz z Traktoru Čeljabinsk (KHL).

David Pastrňák, který hraje za Boston Bruins, má za sebou skvělou sezonu. V 82 zápasech si připsal 80 bodů (35 branek a 45 asistencí). V play-off sehrál 12 duelů, v kterých nasbíral 20 bodů za šest gólů a 14 přihrávek. Boston vypadl už ve druhém kole, a proto mohl Pastrňák přijet posílit reprezentační tým na MS do Dánska.
I druhému v pořadí Jakubu Voráčkovi (Philadelphia Flyers) se sezona v kanadskoamerické soutěži velmi vydařila. V základní části získal 85 bodů. Především byl úžasný v nahrávkách (65!).
Na třetí místo dosadili svými hlasy zástupci Českého svazu ledního hokeje, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů i klubů nejvyšší soutěže a novináři Davida Krejčího, který stejně jako vítěz hraje za bostonský klub.

Po mnoha letech nedostal v anketě ani bod Jaromír Jágr. Vinou byla série zranění, která mu dovolila sehrát v sezoně jen několik zápasů.

Nejlepším juniorem byl vyhlášen brněnský Martin Nečas, který tak obhájil stejně jako Pastrňák své loňské prvenství.

Nejlepší hokejistkou byla zvolena Alena Polenská, útočnice Dynama Petrohrad a kapitánka reprezentace. Ocenění pro sledge hokejistu sezony převzal Pavel Doležal z Pardubic.

50. ročník ankety Zlatá hokejka: 1. David Pastrňák (Boston Bruins/NHL) 659 bodů, 2. Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL) 552, 3. David Krejčí (Boston Bruins/NHL) 518, 4. Tomáš Hertl (San Jose Sharks/NHL) 360, 5. Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning/NHL) 353, 6. Pavel Francouz (Traktor Čeljabinsk/KHL) 334, 7. Martin Nečas (Carolina Hurricanes/NHL; Kometa Brno) 250, 8. Ondřej Kaše (Anaheim Ducks/NHL) 234, 9. Martin Erat (Kometa Brno) 226, 10. Milan Gulaš (Škoda Plzeň) 199.

- reklama -

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz