Danny se loučí se Slavií. Ani Necid už nebude hrát v sešívaném dresu

(Aktualizováno před )

S velkou slávou přicházeli v loňském létě do fotbalové Slavie bývalí reprezentanti Turek Altintop, Ukrajinec Rotaň a Portugalec Danny. První dva jmenovaní odešli už v zimě, aniž by se prosadili. Danny si dokázal, pokud nebyl zraněný, vybojovat na podzim místo v základní sestavě, přesto od něj fotbalová veřejnost a klub asi také očekával více. I proto se Slavia rozhodla s tímto technickým záložníkem rozvázat smlouvu.

Čtyřiatřicetiletý Portugalec odehrál za Slavii 21 utkání, vstřelil jeden gól. Navzdory jeho předčasného odchodu vnímá Slavia jeho přítomnost v klubu pozitivně. “Danny svým příkladným a profesionálním chováním potvrdil, že právem patřil mezi světové hráče. Rozhodně si působení hráče jeho formátu ve Slavii budeme pamatovat stejně jako jeho krásný gól na hřišti Villarrealu,” uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Ve Slavii končí i český útočník Tomáš Necid. Během podzimu přicházel také jako velká posila, což hned dokazoval důležitými góly. Postupně však jeho herní vytíženost byla menší a menší i z toho důvodu, že Slavia vypadla z evropských pohárů. Další smůlou pro něj bylo to, že slávistický klub hrál jen na jednoho útočníka a zpravidla dostávali přednost kapitán Milan Škoda či Stanislav Tecl, který na jaře chytil skvělou střeleckou formu.

Do letní přípravy Slavie nenaskočí ani turkmenský záložník Ruslan Minzagov a ukrajinský obránce Eduard Sobol.

Naopak už s novými slávistickými spoluhráči na rakouském soustředění trénuje nová posila obránce Vladimír Coufal. Z hostování se vrátil Jasmin Ščuk. Z juniorky budou mít šanci se prosadit do áčka Jan Kuchta, Petar Musa, Jonas Auer a Tomáš Freit.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz