Čtyři muži vydávající se za řemeslníky podvedli ubohou seniorku

(Aktualizováno před )

Ve středu 11. července 2018 v chatové kolonii u Řepické zastávky u Strakonic podvedli čtyři muži vydávající se za řemeslníky 76etou paní, která zde tráví léto na své chatě. Před polednem u její chaty zastavila tmavá dodávka s bíle namalovaným domem a nápisem DOMA na boku vozu a z ní vystoupili čtyři muži snědší pleti, hovořící slovensky. Tři z nich byli štíhlé postavy ve věku 20 – 30 let, čtvrtý muž byl výrazně starší, silnější postavy. Všichni byli oblečeni v tmavých pracovních kalhotách (montérky), tmavě modrém triku s krátkým rukávem a na nohou měli vyšší pracovní obuv. Ženě nabídli opravu okapu za 1200 korun, s čímž souhlasila. Oprava trvala přibližně půl hodiny, kdy navíc vyměnili ještě jeden okap. Za výměnu a práci si vyúčtovali 17 000 korun. Žena u sebe požadovanou částku neměla, tak jí odvezli do Strakonic do banky, aby si finanční hotovost vybrala. Za opravu jim zaplatila. Po jejich odjezdu následně zjistila, že na dokladu za provedenou práci je vypsaná částka 7 000 korun a na dokladu chybí jakékoli identifikační údaje o dodavateli.

Podobný nabídku služby policisté zaznamenali na Blatensku koncem června 2018, kdy u jednoho z domů zastavila černá dodávka s výsuvným žebříkem na střeše. Osádka vozu, tři muži, oslovili majitele domu s tím, že přijeli na objednanou výměnu okapů, což se nezakládalo na pravdě. Z domu sundali okapové svody a po majiteli požadovali uhradit částku 16 000 korun. Muž jim ale nezaplatil s tím, že nemá peníze a počká na svoji družku. Muži se s majitelem smluvili, že se za hodinu vrátí a odjeli. Více je již majitelé domu neviděli.

Policisté upozorňují občany, aby byli obezřetní a dříve než souhlasí s poskytnutím jakýchkoliv služeb si nejprve ověřili dodavatele, které jim služby nabízejí a předem si porovnali ceny za poskytovanou službu. O podezřelých nabídkách služeb mohou iinformujte policii.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz