Čtyři desítky pedagogických pracovníku si vyslechly důležité novinky pro praxi

(Aktualizováno před )

Ve Valašských Kloboukách se uskutečnilo další pravidelné setkání určené ředitelům a zástupcům základních a mateřských škol i vedoucím jejich stravovacích zařízení. Na čtyři desítky účastníků čekal pestrý program složený z přednášek metodických pracovníků Krajského úřadu Zlínského kraje, představitelů České školní inspekce i BESIPu.

„Ředitelé, jejich zástupci i vedoucí školních jídelen byli na letošním posledním pracovním setkání seznámeni s novinkami v aktuální legislativě. Přednášející hovořili o zřizování přípravných tříd, o místech asistentů pedagoga, o inkluzi žáků, inspekční činnosti i o spolupráci se školskými poradenskými zařízeními,“ sdělil Josef Slánský, vedoucí odboru životního prostředí, oddělení školství a památkové péče.

Jednalo se rovněž o tvorbě a úpravách rozpočtů škol či o zapojování dětí cizinců do rozvojových programů. Podrobně byly představeny také nové možnosti v dopravní výchově žáků. „V bloku o školním stravování pak zazněla pochvala pro klobouckou školní jídelnu za její druhé místo v celostátní soutěži Nejlepší kuchař roku 2018 ve společném stravování,“ dodal vedoucí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz