ČSSD se nevzdává. Nadále požaduje, aby Miroslav Poche byl ministrem zahraničí

(Aktualizováno před )

Už to vypadalo, že se situace kolem nominanta na ministra zahraničí Miroslava Pocheho uklidnila a zametla pod koberec. Prezident Miloš Zeman do této funkce před 14 dny dočasně jmenoval Jana Hamáčka s tím, že se časem najde jiný vhodný kandidát. V posledním týdnu se navíc řešila především kauza kolem “opsaných” diplomek od včerejška už bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Jenže…na včerejším grémiu ČSSD došlo znovu k otevření otázky, koho strana navrhne na post šéfa zahraničí. A grémium se shodlo na tom, že to bude opět Miroslav Poche.

„Grémium přijalo usnesení a jeho výstupem je, že stále pláti usnesení předsednictva ČSSD, které hovoří o jediném kandidátu a tím je Miroslav Poche,” řekl Hamáček na krátkém tiskovém brífinku.

Jan Hamáček, předseda sociálních demokratů, plánuje v průběhu července svolat mimořádné předsednctvo strany.

V požadavku na jmenování Miroslava Pocheho na ministra zahraniční však nejsou v ČSSD za jedno. Např. místopředseda strany Jiří Zimola si myslí, že Poche by měl upozadit svoje osobní ambice. “..budoucnost vládní spolupráce nemůže stát a padat na jednom jméně. Znovu říkám, že @CSSD má dost kvalitních lidí, kteří by byli vhodnými adepty na jakýkoli vládní post,” uvádí Zimola na svém twitteru.

Už od začátku, co ČSSD navrhla Miroslava Pocheho na šéfa resortu zahraničí, s tím Miloš Zeman nesouhlasí. Nelíbí se mu Pocheho názory na imigraci. I proto využil možnosti, kterou mu poskytl Andrej Babiš. Premiér donesl Zemanovi na hrad ke konci června seznam ministrů s přiloženým dopisem. V něm bylo uvedeno, že pokud se Zeman rozhodne nejmenovat Pocheho, může místo něj jmenovat dočasně Jana Hamáčka. Prezident tak učinil.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz