Zloděj - triatlonista nakonec policistům neuprchl

10.05.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
"Známé firmy" si všimli tři policisté z obvodního oddělení v Lounech při běžné hlídkové činnosti. O osmadvacetiletém muži, který kolem nich projížděl v osobním autě, věděli, že nevlastní řidičské oprávnění, a proto se rozhodli jej zastavit.

Jenže muž se špatným svědomím nezastavil, naopak se snažil policistům ujet. „Vozidlo zastavil až po chvíli v ulici, která se nachází v blízkosti řeky Ohře. Když muž utíkal směrem k řece, policisté se rozběhli za ním,“ popsala mluvčí lounské policie Irena Pilařová. „V tu chvíli skočil výtečník do studené vody a řeku přeplaval. Policisté se nenechali odradit a v pronásledování pokračovali na druhém břehu řeky Ohře,“ dodala mluvčí.

Když se muž dostal k břehu, vylezl z vody, přelezl nejbližší plot a ocizil jízdní kolo, na kterém chtěl ujet. „To se mu už nepodařilo. Policisté si počkali na správný čas a v momentě, kdy muž přehazoval jízdní kolo přes oplocení pozemku, jej dopadli,“ sdělila Pilařová.

Policisté odvezli "sportovce" na obvodní oddělení. „S řidičem provedli dechovou zkoušku, která nepotvrdila přítomnost alkoholu v jeho těle. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl však pozitivní na amfetamin a metamfetamin,“ upřesnila mluvčí.

Jak už policisté při prvotním zahlédnutí pachatele tušili, řidič usedl za volant v době, kdy k tomu už neměl žádné oprávnění.
„Pozbyl ho v březnu v důsledku takzvaného vybodování a od městského úřadu mu byl dokonce vysloven trest zákaz řízení motorových vozidel,“ informovala policejní mluvčí s tím, že muž byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

„Od kriminalistů si řidič vyslechl obvinění z trestných činů porušování domovní svobody, krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ podotkla Pilařová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz