Žák autoškoly byl vystresován nejen z učitele, ale i ze zloděje...

14.03.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Hodně bláznivý nápad měl 23letý muž z Tábora, který se rozhodl ukrást auto. To se sice bohužel běžně stává, ale mladík si pro svůj nekalý účel vybral vozidlo autoškoly.

Před dvěma dny během dopoledních hodin projížděl vůz autoškoly táborskou ulicí. Ve chvíli, kdy auto zastavilo a učitel vystoupil, naskočil do vozidla mladík a vyhrožoval žákovi, který seděl za volantem, ať okamžitě vystoupí nebo že použije zbraň. Žák nemeškal a ihned z vozu vyskočil. Pachatel poté s autem ujel.
Učitel autoškoly kontaktoval policii, které trvalo ani ne dvě hodiny a zloděje dopadla, když byl zaregistrován na Pelhřimovsku. "Dopravní hlídka se za ním okamžitě rozjela a za pomoci světelného a zvukového znamení řidiče po pár kilometrech pronásledování zastavila u obce Opatov. Na výzvu k vystoupení z vozidla ale muž nereagoval, proto museli policisté použít donucovacích prostředků a následně mu nasadili služební pouta,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Policisté poté zjistili, že zadržený mladík nevlastní řidičský průkaz. Policie eskortovala muže na služebnu do Tábora, kde ho kriminalisté obvinili z loupeže. Podán byl i návrh na vazbu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz