Z vraždy miminka obžalovali policisté jeho matku

03.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Vypadá to, že se policistům povedlo po pěti měsících objasnit případ mrtvého novorozence, který byl nalezen v jednom z kontejnerů v Karviné. Z vraždy dítěte obvinili kriminalisté jeho matku.

K usvědčení ženy hodně pomohly stopy DNA, které našli vyšetřovatelé na místě činu. „Díky genetickým stopám jsme zjistili, že s činem má něco společného osoba užívající omamné látky. Velmi nám pomohla spolupráce s krajským TOXI týmem, který natipoval přes 340 osob, z čehož se záhy podařilo vyfiltrovat 250 možných žen. A hned v první stovce dodaných stěrů od různých osob se podařilo ustanovit podezřelou,“ popsal vyšetřování vedoucí 1. odboru obecné kriminality Martin Lichý.

Obviněná žena je opravdu drogově závislá. je i trochu s podivem, že své těhotenství tajila nejen před rodiči, ale i před přítelem.

Dítě nalezl začátkem července bezdomovec, když prohledával na Holubově ulici za jídelnou Základní školy Dělnická popelnice.

Policisté později požádali o pomoc i veřejnost. V médiích uveřejnila policie oděv a povlečení, ve kterých bylo tělo dítěte oblečeno. „Od veřejnosti jsme dostali mnoho podnětů, za což děkujeme. Jen v tomto případu to nevedlo k této osobě,“ poznamenal kriminalista Lichý.
Policisté vyzvali ke spolupráci i lékaře, aby se zaměřili na především na kontrolu těhotných a žen po porodu.

Zadržená žena, která je v tuto chvíli ve vzabě, měla dosud čistý trestní rejstřík. „Byla nezaměstnaná a užívala pervitin. Současně mohu ještě sdělit, že není prvorodičkou, více k její osobě zatím nelze říci,“ konstatoval Lichý.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz