Z dobrodince se vyklubal násilník. Oběť utíkala nahá k benzínce

06.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Když vám někdo nabídne pomoc ve dvě hodiny po půlnoci, buď to vnímáte jako dar z nebes anebo za tím můžete čekat nějakou neplechu. Ostravský bezdomovec si vybral tu první variantu...

Na konci května v noci posedával muž bez domova v Ostravě-Porubě na lavičce. Tu k němu přišel jiný bezdomovec s tím, že mu může poskytnout nocleh. Důvěřivý muž nabídku přijal a oba brzy došli k místu, kde přespávali jiní bezdomovci. Naivní muž bez domova brzy usnul, avšak jeho spánek dlouho netrval. Bylo to však bolestné probuzení. "Zachránce" spolu s dalším kumpánem ho mlátili, svlékali a chtěli po něm peníze. „Požadavek umocňovali výhrůžkami újmy na životě,“ podotkla krajská policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Nešťastníkovi se povedlo agresorům vysmeknout a nahý běžel k blízké čerpací stanci požádat o pomoc. Pracovnice benzínky okamžitě zavolala policii.

Vyšetřovatelé brzy pachatele, kterým je 35 a 41 let, dopadli a nyní už jsou ve vazbě.
Kriminalisté navíc zjistili, že mladší z agresorů na konci května přepadl seniorku, které chtěl ukrást kabelku. Důchodkyně jí však ubránila a křičela při tom o pomoc, což zaslechla jiná žena a ihned zavolala policii.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz