Vyhněte se zdražování energií pomocí ekologické rekonstrukce

29.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Náklady na teplo se řadí mezi největší položky v rodinném rozpočtu. Nic na tom nepřidá fakt, že ceny za uhlí, elektřinu a plyn neustále stoupají až o několik procent ročně. V přepočtu tak mluvíme o navýšení o několik stokorun za rok. Řešením je vhodná rekonstrukce, díky níž se vám podaří snížit tyto položky na minimum.

Kde si půjčit?


Rekonstrukce bydlení spolkne nemalou částku. Kde na ni vzít? Jednou z možností je půjčka na rekonstrukci, jež může mít podobu rychloúvěru. Úvěr bez zajištěnívyužijete například k výměně starých netěsnících oken a dveří, modernizaci koupelny či kuchyně, zateplení fasády a střechy. Při splnění daných podmínek je možné poskytnout tento úvěr na bydlení bez ručitele.

Co získáte?


Největší zvýhodnění mají ti, kdo pravidelně s Modrou pyramidou spoří. Zejména oni při žádosti o úvěr nemusí dokládat svůj příjem. Bez ručitele a nutnosti zástavy nemovitosti mohou požádat o půjčku až do výše 800 000 Kč. Mezi další plusy patří zpracování úvěru zdarma, garantovaná úroková sazba 4,99 % po celou dobu splácení, možnost rozložení splátek až na 15 let a daňová úspora ze zaplacených úroků.

Když potřebujete víc peněz


Pustili jste se do rekonstrukce tzv. od podlahy? Pak vám přijde vhod půjčka na bydlení ve formě hypoúvěru. Ten se poskytuje v rozmezí 700 000 – 10 mil. Kč. Jeho získání je ovšem podmíněno dostatečným zajištěním, banka vám půjčí max. 80-90 % z ceny nemovitosti. Můžete počítat s garantovanou úrokovou sazbou 2,99 %, rozložením splátek až na 30 let a daňovou úsporou stejně jako u rychloúvěru.

Využijte dotační program


Smýšlíte ekologicky, zajímáte se o alternativní zdroje vytápění a energie, plánujete stavbu pasivního domu? V tom případě využijte výhod dotačního programu Nová zelená úsporám, v rámci něhož máte možnost získat až několik desítek tisíc korun na rekonstrukci šetřící přírodní zdroje.

 

 

 

 

 

 
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz