Vrah čerpadlářky dostal 19 let, jeho kumpán čtyři roky

25.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Jedním z loňských nejsledovanějších kriminálních případů byla vražda pumpařky na čerpací stanici v Nelahozevsi na Mělnicku. K hrůznému činu došlo 3. prosince. Kriminalisté vypátrali oba pachatele za více jak měsíc.

A dnes Krajský soud v Praze uložil v souvislosti s touto tragédií tresty. Třiatřicetiletý David Šindler půjde za vraždu do vězení na 19 let, jeho kumpán Ivan Hollitzer (27) dostal za loupež čtyři roky vězení.

Když oba pachatelé vběhli do čerpací stanice, pumpařka se ze strachu schovala ve vedlejší místnosti. Šindler na ní však vystřelil přes zavřené dveře a tím jí zabil. Celou loupežnou vraždu natočily bezpečnostní kamery. „Je vidět, že poškozená se pokusila zavřít dveře a střelec se na to díval. Musel si být vědom, že střílí tam, kde zlomek vteřiny předtím byla,“ sdělil soudce Robert Pacovský, který neudělil ani výjimečný trest, ale ani nenašel žádné polehčující okolnosti. „Podstatnou přitěžující okolností je míra chladnokrevnosti skutku, neměl žádný důvod po poškozené vystřelit, nepředstavovala žádnou hrozbu,“ dodal soudce.
Muži sebrali pokladnu se zhruba 10 tisíci korunami a cigarety za tři tisíce.

K objasnění případu přispělo především Hollitzerovo přiznání. Naopak Šindler neustále tvrdil, že na místě činu vůbec nebyl.
Rozhodnutí soudu není pravomocné, lze se proti němu odvolat k vrchnímu soudu.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz