Volně pobíhající rottweiler zabil devítitýdenní štěně

06.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Blízko základní umělecké školy v karvinské části Mizerov venčil předevčírem muž své devítitýdenní štěně plemene německého křepeláka. Tu se objevil volně pobíhající rotweiller a nebohé šťěňátko zakousl. Poté poranil i majitele pejska.
„Pes po útoku utekl, majitel zabitého štěněte neviděl ani nikoho dalšího, kdo by psa venčil. Vše nadále prověřujeme a šetříme,“ uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Podle dotázaných kynologů by mohlo jít o psa, u kterého majitel nezvládl výchovu. „Ten pes nebude v pořádku, protože v normálním případě dospělý pes nenapadne štěně, navíc s takovou intenzitou, že ho zabije. Takový pes je pak nebezpečný pro celé své okolí a samozřejmě také pro lidi, protože jde o velké a silné plemeno,“ uvedla pro Deník jedna ze zkušených kynoložek.

Na úterní případ reagovali i někteří lidé na sociálních sítích. Podle jejich komentářů to není první případ, kdy v okolí základní umělecké školy napadl pes podobného plemene jiného psa. „Není to často, ale bohužel, občas se takové případy vyskytují. Statistiku ale nevedeme, protože většinou spadají pod Policii České republiky, která je následně i řeší,“ řekl šéf Městské policie Havířov Bohuslav Muras.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz