Voják zachránil topící se děti a ženu. Čtvrtý člověk už se z vody živý nevynořil...

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Zachránit tři topící se lidi je obdivuhodný čin, přesto možná voják - zachránce bude mít navždy před očima, že čtvrtý topící se člověk už z vody živý nevyšel...

Štěstí v neštěstí měla žena a dvě děti včera po druhé hodině odpoledne u jezu U Karáska v katastru obce Heřmaň.
Obě děti skočily v nebezpečném úseku do vody a okamžitě se začaly topit, muž a žena ze skupinky dospělých pro ně okamžitě skočili, avšak také začali mít problémy s tím udržet se nad vodou. „Tonoucím přispěchal na pomoc příslušník Armády České republiky, který ve svém volnu obracel traktorem seno na nedaleké louce. Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody,“ popsala dramatickou situaci mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

S pomocí dalších lidí postupně voják vytáhl na břeh obě děti a ženu, avšak tonoucího se muže odnesl proud dál po řece. Nakonec ho zachránci vytáhli až třista metrů od jezu a okamžitě ho začali oživovat. Poté je vystřídali protivínští policisté, kteří použili k oživování také defibrilátor. Následně se muže pokusili oživit i hasiči a posléze i lékař zdravotnické záchranné služby. Avšak muže už se nepovedlo přivést k životu.  

"Poučme se všichni z této rodinné tragédie, vždy je třeba přistupovat ke koupání v přírodních vodách opravdu s respektem a opatrně. S letní sezónou budeme častěji trávit čas na koupalištích, u řek i jezů, nepodceňujme sílu vodního živlu," apeluje na všechny Kamila Čuřínová Ingrišová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz