Už více jak týden hledá policie muže s mačetou

30.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíNoviny.cz
Už více jak týden pátrají policisté po duševně nemocném šestatřicetiletém muži, který 22. srpna odešel ze svého domu v Popicích (okres Břeclav). Na policii byla tato událost nahlášena o den později. "Vzhledem k jeho onemocnění a informaci, že z domu zřejmě odešel se sečnou zbraní, může být muž pro své okolí nebezpečný, a proto by se ho nikdo neměl pokoušet sám kontaktovat," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. I proto nabádá občany, aby raději při spatření tohoto muže zavolali na linku 158.

Muž je vysoký 180 cm a má obézní postavu. Má modrozelené oči a světlejší hnědé rovné vlasy. Muž má na rameni paže tetování, jedná se o číslici 13. "Na sobě měl při odchodu oblečené buď bílé triko Adidas, nebo zeleno modrou kostkovanou košili, kterou mívá vhledem k obezitě často rozepnutou, dále měl černé kraťasy. U sebe by mohl mít tašku a batoh černé barvy," podotýká mluvčí.

Jak už bylo uvedeno, muž je pravděpodobně ozbrojený. "Dále vzniklo podezření, že si s sebou při odchodu odnesl starou mačetu. Policisté ho po přijetí oznámení začali hledat v širokém okolí bydliště, ve zdravotnických zařízeních i na dalších místech, kde by mohl být. Do současné doby se pohřešovaného muže nalézt nepodařilo. Není vyloučené, že se nachází kdekoli na území republiky," dodala Kroutilová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíNoviny.cz